Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Dzień otwarty Funduszy Europejskich

2016/05/10

Zwiedzanie lądowiska dla helikopterów oraz pomieszczenia, w którym znajduje się największy
w Krakowie szpitalny system sterujący układem wentylującym, pokazy i ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy a także prezentację slajdów z okresu powstania Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof – takie atrakcje przygotował Szpital Uniwersytecki z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Impreza odbędzie się już w najbliższy czwartek, w godzinach od 10 do 13.

W dużej mierze to właśnie dzięki funduszom europejskim możemy w Krakowie szczycić się wysokospecjalistycznym i nowoczesnym Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof. Zostało wybudowane i wyposażone w ramach realizacji dwóch projektów. W I etapie, realizowanym w latach 2011-2013, dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 62 324 951  złotych.  W II etapie realizacji, wyposażania CUMRiKu,  kwota ta wynosiła 9 556 550 złotych.

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Szpital Uniwersytecki zaprasza do obejrzenia miejsc
w CUMRiKu, na co dzień niedostępnych dla mieszkańców Krakowa. Chcemy zaprowadzić Państwa do najniżej i najwyżej położonych pomieszczeń naszego budynku. Pokażemy największą w Krakowie wentylatornię oraz zaprosimy na dach budynku, na którym znajduje się lądowisko dla helikopterów
i z którego rozciąga się widok na Kraków. Na parkingu przed budynkiem natomiast będziemy uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy oraz – na zdjęciach, żeby nie zakłócać codziennej pracy lekarzy – pokażemy jak wygląda CUMRiK w środku.

Chętni do wzięcia udziału w imprezie proszeni są o zgłoszenia pod nr tel. 785-790-319.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to akcja polegająca na udostępnianiu i pokazywaniu mieszkańcom województwa,  projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej. Ma na celu promocję realizacji Funduszy Europejskich w Polsce. Koordynatorem jest Ministerstwo Rozwoju.