Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

"Dzień otwarty" Poradni Ginekologii Onkologicznej

2016/09/06

Już w najbliższy poniedziałek – 12 września, w godzinach od 14 do 18.30 - Poradnia Ginekologii Onkologicznej i Profilaktyki Nowotworu Narządu Płciowego, przy ul. Kopernika 23 zaprasza na „Dzień Otwarty”, w ramach którego proponuje bezpłatne badania i konsultacje.

Akcja skierowana jest do wszystkich pełnoletnich pań, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ. Szczególnie do tych, które zauważyły u siebie niepokojące objawy lub ich wcześniejsze wyniki wskazywały na anomalie.

W trakcie „Dnia otwartego” będzie można wykonać m.in. badanie cytologiczne, kolposkopowe, USG narządu rodnego, a także skorzystać z konsultacji ginekologiczno-onkologicznej.

Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację od czwartku, w godz. od 8.00 -14.00, pod nr. tel. 12 424-85-56

Badanie cytologiczne proponujemy Paniom pomiędzy 29 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały go w ciągu ostatnich trzech lat.

Badanie kolposkopowe dedykowane jest Pacjentkom, u których stwierdzono nieprawidłowości we wcześniejszych badaniach cytologicznych lub które leczą się z powodu zaobserwowanych zmian  szyjki macicy.

Na konsultacje specjalisty ginekologa-onkologa zapraszamy w szczególności te Panie, które już mają wskazania do pogłębionego wywiadu lekarskiego lub które zaobserwowały u siebie niepokojące dolegliwości.

Badania w ramach „Dnia otwartego” mają na celu przede wszystkim profilaktykę, ale również wcześniejsze wykrycie potencjalnych chorób nowotworowych, co zdecydowanie poprawia skuteczność leczenia i zwiększa rokowania pacjentki. W przypadku badań cytologicznych, ich regularne wykonywanie pozwala wręcz uniknąć rozwinięcia się procesu nowotworowego poprzez odpowiednio wczesne wykrycie zmiany na szyjce macicy i rozpoczęcie leczenia.

Dlaczego warto poddać się badaniom? Dlatego, że statystyki są mocno niepokojące. Według danych opublikowanych przez Krajowy Rejestr Nowotworów na nowotwór szyjki macicy w Polsce w roku 2010 zachorowało 3078 kobiet, z czego aż ponad połowa zmarła. Wiele z nich miało by większe szanse, gdyby nie wstydziły się odpowiednio wcześnie zgłosić do lekarza.