Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Konferencja „Transplantacje nerki – nowe życie”

2018/02/02

„Pacjenci edukują pacjentów” – pod takim hasłem już w przyszły czwartek odbędzie się konferencja poświęcona przeszczepianiu nerek od dawcy żywego, którą organizuje O/K Nefrologii wraz z O/K Chirurgii Ogólnej Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Konferencja „Transplantacje nerki – nowe życie” rozpocznie się 8 lutego o godz. 12:30 w sali wykładowej przy ul. Kopernika 15. Podczas wykładów będzie można wysłuchać relacji Pacjentów po transplantacji, a także zapoznać się z różnymi aspektami związanymi z przeszczepem nerki m.in. wskazaniami i przeciwskazaniami do transplantacji oraz możliwościami kwalifikacji do zabiegu. Prelekcję wygłoszą m.in.: prof. dr hab. n. med. Marek Jan Kuźniewski - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Nefrologii oraz dr n. med. Czesław Osuch ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyć będą lekarze i pielęgniarki pracujący w stacjach dializ, natomiast porad udzielać będą specjaliści z zakresu psychologii i dietetyki.

Konferencja organizowana jest przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie, przy współpracy z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Szpitalem Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, Zakładem Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wydziałem Nauk o Zdrowiu i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Na spotkanie zapraszamy Pacjentów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych tematem transplantacji nerek.