Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

I Oddział Kliniczny Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego

Rejestracja: 12 424-73-08

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

I Oddział Kliniczny Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego jest pełnoprofilową jednostką kardiologiczną umożliwiającą diagnostykę i leczenie wszystkich schorzeń kardiologicznych.

W strukturze ma Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej (7 łóżek) wyposażony w nowoczesną aparaturę, umożliwiającą leczenie chorych z zawałami serca, po zatrzymaniach krążenia (m. in. z wykorzystaniem hipotermii terapeutycznej), ze wstrząsem kardiogennym. Do Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej przyjmowani są chorzy z ostrymi zespołami wieńcowymi, którzy mają wykonywane zabiegi koronarografii i poszerzania tętnic wieńcowych w Pracowni Hemodynamiki zlokalizowanej w tym samym budynku. Angioplastykę wykonuje się również u chorych ze stabilną chorobą wieńcową. Klinika specjalizuje się w udrażnianiu przewlekłych okluzji tętnic wieńcowych.

W skład Oddziału Klinicznego wchodzi 28-łóżkowy oddział szpitalny, na którym hospitalizuje się rocznie ok. 2.500 pacjentów. Oddział Kliniczny posiada również Pracownię Elektrofizjologii, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca. W Pracowni wszczepiane są wszystkie typy rozruszników serca, włącznie z rozrusznikami resynchronizującymi u chorych z niewydolnością serca oraz kardiowertery-defibrylatory. Wykonywane są wszystkie typy zabiegów ablacji. Posiadamy system do krioablacji, co zwiększa bezpieczeństwo wykonywania zabiegów ablacji u dzieci (korzysta Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie). Pracownia wyróżnia się wykonywaniem zabiegów ablacji systemem mapowania bezkontaktowego (ENSITE ARRAY) oraz przeprowadzaniem ablacji migotania przedsionków nowoczesnymi metodami (KRIOABLACJA BALONOWA). W Oddziale Klinicznym wszczepianych jest rocznie kilkaset rozruszników serca i wykonywanych około 300 zabiegów ablacji. W ambulatoriach Kliniki kontrolowani są chorzy z rozrusznikami serca, jak i chorzy, u których przeprowadzane były zabiegi poszerzania tętnic wieńcowych.

Od wielu lat przy Oddziale Klinicznym działa, największa w południowej Polsce, konsultacyjna Poradnia Nadciśnieniowa. Rocznie przyjmuje ponad 3.000 pacjentów. Chorzy z ciężkim nadciśnieniem tętniczym z Poradni kierowani są do diagnostyki i leczenia w Oddziale Klinicznym. Poradnia posiada międzynarodowy status Centre of Exellence w dziedzinie nadciśnienia tętniczego. Prowadzi szkolenia specjalizacyjne z kardiologii i hipertensjologii.

I Oddział Kliniczny Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego od dawna prowadzi również rehabilitację kardiologiczną hospitalizowanych chorych po zawałach i z niewydolnością serca. Po opuszczeniu szpitala pacjenci rehabilitowani są ambulatoryjnie.

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO