Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Dermatologii

Rejestracja: 12 430-52-66

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Oddział Kliniczny Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest najstarszą placówką dermatologiczną w Polsce. Obecnie znajduje się przy ul. Skawińskiej 8 w nowoczesnym budynku, mieszczącym także kompleks klinik internistycznych. Współpraca z sąsiadującymi Klinikami i możliwość korzystania z szerokiego zaplecza diagnostycznego pozwalają na unikalną w skali kraju interdyscyplinarną opiekę nad pacjentami dermatologicznymi.

Klinika dysponuje bazą 21 łóżek dermatologicznych oraz ośmioma gabinetami ambulatoryjnymi, w których dziennie obsługiwanych jest około 200 pacjentów. Na terenie jednostki działa w pełni wyposażona Sala Chirurgiczna, w której lekarz dermatolog i chirurg plastyk wykonują zabiegi dermatochirurgiczne. Nowoczesny wideodermatoskop umożliwia diagnostykę zmian barwnikowych skóry, co stwarza możliwość wczesnego wykrycia nowotworów i zmian przednowotworowych.

Procedury wykonywane w Gabinecie Alergologicznym pozwalają na diagnostykę coraz częstszych dermatoz o etiologii alergicznej. Oddział Kliniczny dysponuje wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i terapii chorób skóry przebiegających z nadmiernym i nieprawidłowym włóknieniem oraz z chorobami tkanki łącznej. Jednostka współpracuje w tym zakresie z wieloma placówkami w kraju i zagranicą.

W Gabinecie Chorób Tkanki Łącznej, wyposażonym w nowoczesny kapilaroskop – przydatne narzędzie diagnostyczne, pacjenci mają zapewnioną kompleksową obsługę. W Gabinecie Zabiegowym wykonywane są zabiegi krioterapii, elektrokoagulacji, pobiera się biopsje do badań histopatologicznych oraz usuwa zmiany skórne, nie wymagające zaopatrzenia chirurgicznego.

Oddział Kliniczny Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego posiada nowoczesny, klimatyzowany Gabinet Fizykoterapii zaopatrzony w komplet lamp do terapii PUVA, UVB, UVB 311. Jednostka dysponuje sprzętem umożliwiającym ocenę nadwrażliwości na światło u chorych diagnozowanych w kierunku fotodermatoz.

Tradycją krakowskiej Kliniki Dermatologii jest doskonale rozwinięta diagnostyka i terapia chorób przenoszonych drogą płciową. Pacjenci z ciężkimi postaciami łuszczycy rozsianej i stawowej, nieodpowiadający na dotychczasowe metody terapii, leczeni są w Oddziale Klinicznym nowoczesnymi lekami antycytokinowymi, czyli tzw. lekami biologicznymi. Wielu pacjentom umożliwiło to powrót do codziennych aktywności, a nawet podjęcie pracy zawodowej.

DECODECODECO

 


DECO