Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Neurologii

Rejestracja: 12 424-86-18

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Oddział Kliniczny Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego jest największym ośrodkiem neurologicznym w Województwie Małopolskim. Ma 65 łóżek w trzech wyspecjalizowanych oddziałach oraz wielu lekarzy, którzy są wybitnymi specjalistami w zakresie różnych chorób układu nerwowego, takich jak udar i inne choroby naczyniowe mózgu, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Parkinsona i inne choroby ruchu, choroby nerwowo-mięśniowe czy choroby powodujące otępienie. Często, jako jedyni w województwie, mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu wielu rzadkich czy genetycznie uwarunkowanych chorób, takich jak CADASIL, choroba Huntingtona, ataksje rdzeniowo-móżdżkowe czy stwardnienie boczne zanikowe. W wielu przypadkach są nawet ekspertami krajowymi w danej chorobie czy specjalności neurologicznej.

Oddział Udarowy Kliniki od lat jest wzorcowym oddziałem dla wielu innych. Wyodrębnienie zespołów lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów, którzy całą swoją aktywność zawodową poświęcają chorym z udarem, powoduje, że pacjenci są diagnozowani i leczeni według najwyższych, międzynarodowych standardów. Jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce jednostka wykonuje pełny zakres badań diagnostycznych w poszukiwaniu rzadkich przyczyn udarów mózgów, występujących głownie u ludzi przed pięćdziesiątym rokiem życia.

W Oddziale Klinicznym Neurologii szczególną wagę przykłada się również do diagnozowania chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego z wykorzystaniem unikalnej aparatury i zgodnie z międzynarodowymi kryteriami. W przyklinicznej Poradni Konsultacyjnej oraz licznych poradniach specjalistycznych przyjmują lekarze o dużym doświadczeniu i najwyższym poziomie wiedzy medycznej.

DECODECODECO

 


DECO