Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej

Rejestracja: 12 424-79-60

Przejdź do menu 3 poziomu

Małgorzata Sawicka nowym prezesem Stowarzyszenia Pielęgniarek Urologicznych

2016/04/10

W piatek, 8 kwietnia, w Pałacu Krzysztofory odbyło się VII Sympozjum Naukowe, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Urologicznych. Współorganzatorem spotkania była Małopolska Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie. W drugiej części spotkania dokonano wyboru nowych władz Stowarzyszenia.

Sympozjum uroczyscie otworzyli Jolanta Pokoca - ustępująca Przezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Urologicznych, prof. Piotr Chłosta - kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Małgorzata Sawicka, która w drugiej części spotkania została wybrana nowym Prezesem Stowarzyszenia. Wykłady obejmowały tematykę bezpieczeństwa pacjenta oraz medyczne i niemedyczne czynniki, które mogą prowadzić do zdarzeń niepożądanych w placówkach ochrony zdrowia. O tych zagadnieniach mówili: dr Jarosław Woroń z Oddziału Klinicznego Leczenia Bólu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Tadeusz Wadas – Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krakowie, dr Iwona Malinowska-Lipień - wiceprzewodnicząca Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz  dr Joanna Zalewska - Puchała z Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa CMUJ w Krakowie.

W drugiej części spotkania odbyło się walne zebranie członków Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Urologicznych, na którym dokonano wyboru nowych władz. Większość wybranych Pań pracuje na co dzień na Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Prezesem została Małgorzata Sawicka, wiceprezesem - Agnieszka Barton, sekretarzem - Agnieszka Jędrysiak a skarbnikiem Lucyna Weryńska - Bogdał. Do sądu koleżeńskiego wybrano Sabinę Grzywnowicz.