Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

marzec 2018

Wiceprezes PTO: Jaskra nieodwracalnie zabiera wzrok

2018-03-08, Medexpress.pl

Jaskra może być wrodzona, młodzieńcza i wstępować w każdym wieku - mówi prof. Bożena Romanowska-Dixon, kierownik Oddziału Klinicznego Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

więcej

luty 2018

Bezpłatne badania wzroku w Szpitalu Uniwersyteckim

2018-02-26, DziennikPolski24.pl

W ramach Światowego Tygodnia Jaskry, Szpital Uniwersytecki organizuje darmowe badania profilaktyczne wzroku. Bezpłatne badania w kierunku jaskry odbędą się w dniach 12-14 marca.

więcej

Smaczne posiłki w krakowskich szpitalach?

2018-02-23, Lovekrakow.pl

Ile za jedzenie płacą krakowskie placówki i przez kogo jest ono przyrządzane, czyli szpitale – Jana Pawła II, Uniwersytecki, Dietla, Babińskiego oraz św. Ludwika od kuchni.

więcej

Krakowski Szpital bada nowoczesny lek na potrójnie ujemnego raka piersi

2018-02-19, Krakow.tvp.pl

Rak piersi działa podstępnie, szybko i bez wyraźnych objawów, ale wcześnie wykryty daje stu procentową szanse na wyleczenie. Szpital Uniwersytecki w Krakowie jako jedyny ośrodek na świecie rozpocznie badania kliniczne nowego leku, który ma pomóc w walce z potrójnie ujemnym rakiem piersi.

więcej

Stosowanie procedur dotyczących ryzyka podnosi rangę szpitala

2018-02-15, Zdrowie.abc.com.pl

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie polityka zarządzania ryzykiem została wdrożona w grudniu 2017 roku. Obejmuje ona obszary dotyczące zarówno kontroli zarządczej, jak i Zintegrowanego Systemu Zarządzania w ramach wprowadzonych wcześniej w szpitalu norm. Stosowanie procedur dotyczących ryzyka wzmacnia pozycję placówki i podnosi jej rangę.

więcej

Szpital Uniwersytecki kupi nowy sprzęt dla wcześniaków

2018-02-12, DzienikPolski24.pl

Krakowski Szpital Uniwersytecki otrzymał 2,7 mln zł z funduszy europejskich na modernizację i wyposażenie oddziału neonatologii, położnictwa i endokrynologii ginekologicznej.

więcej

Patomorfologia: najwęższe gardło onkologii. Co zmienić?

2018-02-07, Polityka Zdrowotna

W polskim systemie ochrony zdrowia pracuje około 570 czynnych zawodowo patomorfologów. Chętnych do wykonywania tego zawodu niestety brakuje. O pracy patomorfologów oraz ich sytuacji w systemie rozmawiamy z dr n. med. Joanną Szpor - kierownikiem Zakładu Diagnostyki Patomorfologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Transplantacja nerki to nowe życie - opowiedzą o tym pacjenci

2018-02-07, Krakow.wyborcza.pl

8 lutego o godz. 12.30 w sali wykładowej przy ul. Kopernika 15 w Krakowie zacznie się konferencja otwarta dla pacjentów zainteresowanych transplantacją nerki.

więcej

Skok cywilizacyjny dla chorych ze stwardnieniem rozsianym

2018-02-02, Medexpress.pl, NeuroPozytywni

Szpital Uniwersytecki w Krakowie uroczyście zainaugurował działalność Poradni Stwardnienia Rozsianego. Bo chociaż chorzy na SM byli już wcześniej leczeni w placówce, to jednak dopiero teraz – po raz pierwszy – stworzono dla nich odrębną, dedykowaną im, specjalistyczną przestrzeń.

więcej

Szpital Uniwersytecki otworzył Poradnię Leczenia Stwardnienia Rozsianego

2018-02-01, Radio Kraków

Dla pacjentów borykających się z tą nieuleczalną chorobą, oznacza to komfort leczenia. Dla placówki - prestiż. "Staramy się budować mocne Centrum Stwardnienia Rozsianego w Krakowie. Przed nami wiele lat edukacji i kontaktów z pacjentami" - mówi prof. Agnieszka Słowik, kierownik oddziału neurologicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO