Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

październik 2017

Ruszyła kampania społeczna „Kraków przeciw otyłości”

2017-10-20, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska

Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO prowadzi kampanię społeczną „Kraków przeciw otyłości”, której celem jest zbudowanie świadomości na temat tej choroby, jej negatywnych skutków dla zdrowia oraz skutecznych metod profilaktyki i leczenia. W przypadku osób, u których choroba przyjęła już postać otyłości olbrzymiej, najskuteczniejszym sposobem leczenia są operacje bariatryczne. Tego typu zabiegi od ośmiu lat są wykonywane w Klinice Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego.

więcej

Kraków. Szpital Uniwersytecki otrzymał certyfikat jakości

2017-10-17, Dziennik Polski

Krakowski Szpital Uniwersytecki po raz kolejny otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Dokument potwierdza, że Szpital Uniwersytecki spełnia szereg standardów wyznaczonych przez ministerstwo zdrowia, związanych m.in. z bezpieczeństwem leczenia pacjentów i zarządzaniem lecznicą.

więcej

Wytyczne wskazują właściwe postępowanie antyemetogenne

2017-10-12, pulsmedycyny.pl

O najczęściej występujących działaniach niepożądanych leczenia cytostatycznego, tj. nudnościach i wymiotach oraz metodach ich profilaktyki rozmawiamy z onkologiem klinicznym lek. Łukaszem Kwintą, pracującym na Oddziale Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Zatroszcz się o swoją tarczycę! Jak to zrobić?

2017-10-11, twojezdrowie.rmf24.pl

Jod jest podstawowym składnikiem hormonów tarczycy. Jego zalecane spożycie to około 150 mikrogramów na dobę. „Taka dawka powinna się znaleźć w produktach naszej codziennej diety”- mówi w rozmowie z Ewą Kwaśny dr Monika Buziak-Bereza z Oddziału Klinicznego Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

W twojej diecie brakuje jodu? Możesz mieć problemy z tarczycą

2017-10-10, twojezdrowie.rmf24.pl

„Bez prawidłowego zaopatrzenia w jod nie ma możliwości utrzymania prawidłowej funkcji tarczycy” – mówi w rozmowie z RMF FM prof. Hubalewska-Dydejczyk, ordynator Oddziału Klinicznego Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

wrzesień 2017

USK oceni skuteczność profilaktyki jodowej

2017-09-26, Puls Medycyny

W ramach Narodowego Programu Zdrowia, Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zbada skuteczność stosowanej dotychczas w Polsce profilaktyki jodowej.

więcej

Masz problemy urologiczne? Wideoczat z ekspertem!

2017-09-20, twojezdrowie.rmf24.pl

Dr Tomasz Wiatr, urolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, odpowiada na pytania i wątpliwości słuchaczy RMF FM dotyczące problemów urologicznych.

więcej

W Krakowie odbędą się bezpłatne konsultacje urologiczne

2017-09-20, Radio Kraków

Bezpłatne konsultacje urologiczne dla kobiet i mężczyzn będą prowadzone od 25 do 29 września w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego, w ramach kolejnej odsłony Festiwalu KultURO.

więcej

Jak leczyć otyłość? „Nie ma cudownej tabletki”

2017-09-18, twojezdrowie.rmf24.pl

Artykuł dr n. med. Katarzyny Cyganek z O/K Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie o problemie i leczeniu otyłości wśród Polaków.

więcej

Szansa dla chorych na raka. "Tu się dzieje cała magia"

2017-09-18, UWAGA TVN

Leczenie nowotworów rewolucjonizuje właśnie Jan Witkowski, 23-letni student medycyny. Dzięki wytwarzanym przez niego modelom 3d organów, które dotknięte zostały przez nowotwory, niemożliwe staje się możliwe. Tylko w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie takie modele regularnie stosuje się przy operacjach.

więcej

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO