Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

wrzesień 2018

Zmodernizowany Oddział Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii w Szpitalu Uniwersyteckim

2018-09-11, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, TVP3 Kraków, Radio Kraków, Rynek Zdrowia, PAP, LoveKrakow.pl

W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim oddano do użytku wyremontowane skrzydło Oddziału Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii. Dzięki modernizacji pacjentki, które mają problem z zajściem w ciążę będą mogły skorzystać z nowych metod diagnostyki i terapii.

więcej

Prof. Robert Jach: Amerykańskie Służby ds. Prewencji potwierdziły słuszność naszego kierunku myślenia w zakresie screeningu raka szyjki macicy

2018-09-06, Termedia.pl

W Polsce również poczyniliśmy rekomendacje resortowi zdrowia, aby właśnie wprowadzić do badań przesiewowych diagnostykę w kierunku HPV. Pewne zrozumienie daje się zauważyć, ale nie do końca - mówi prof. Robert Jach ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

sierpień 2018

Podstępny i trudny do rozpoznania. Szpiczak mnogi nadal jest chorobą nieśmiertelną. Lubi wracać

2018-08-31, GazetaKrakowska.pl

Każdego roku w Polsce hematolodzy diagnozują szpiczaka mnogiego u 1,5-2 tys. nowych pacjentów. Chorzy dotknięci tym rodzajem nowotworu układu krwiotwórczego muszą mierzyć się z bólami kostnymi, złamaniami kręgosłupa, niewydolnością nerek, przewlekłymi infekcjami. O diagnozowaniu i terapii tej choroby oraz nowoczesnych lekach, na które czekają polscy pacjenci, rozmawiamy z dr. hab. med. Arturem Jurczyszynem z Oddziału Klinicznego Hematologii krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego.

więcej

Zobacz, jak powstaje nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu

2018-08-25, Dziennik Polski

Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu jest już na ostatniej prostej. Gotowe budynki mają zostać oddane do użytki wiosną. Na początku 2020 r. do innowacyjnego kompleksu przeniosą się pacjenci i pracownicy lecznicy.

więcej

Upały i choroby serca to niedobre połączenie

2018-08-14, Radio Kraków

O problemach chorych zmagających się z chorobami sercowo-naczyniowymi w trakcie upałów rozmawiają dr Renata Rajter-Salwa, kardiolog internista z II Oddziału Klinicznego oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Wiola Gawlik z Radia Kraków.

więcej

Hydraulicy od mózgu ratują życie chorych z udarami

2018-08-11, Gazeta Krakowska

Neurolodzy i radiolodzy interwencyjni z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego stworzyli pierwszy w Polsce innowacyjny system organizacji leczenia pacjentów z ostrym udarem mózgu. Dzięki niemu chorzy z całego województwa mają szansę na szybką pomoc i terapię najnowocześniejszą metodą udrażniania naczyń, która pozwala uniknąć kalectwa.

więcej

Z jakimi problemami Polscy mężczyźni przychodzą do terapeuty?

2018-08-10, Facet.onet.pl

Rozmowa z dr hab. Grzegorzem Iniewiczem, psychoterapeutą w Oddziale Klinicznym Klinik Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Tak lekarze ratują pacjentów po dopalaczach

2018-08-03, Gazeta.pl

Dopalacze działają nawet kilkaset razy mocniej od "starych" stymulantów. Już za pierwszym razem może dojść do dramatu - mówi w rozmowie z Gazeta.pl dr n. med. Piotr Hydzik, kierownik Oddziału Toksykologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

lipiec 2018

Nowoczesna aparatura dla Zakładu Diagnostyki Patomorfologicznej

2018-07-25, PortaleMedyczne.pl

Zakład Diagnostyki Patomorfologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został wyposażony w nową, spełniającą światowe standardy aparaturę, dzięki której możliwe jest uzyskanie lepszej jakości preparatów oraz eliminacja błędów przy oznaczaniu próbek.

więcej

Nagrody Miasta Krakowa 2018 zostały przyznane

2018-07-24, Krakow.pl

Wojciech Plewiński, Andrzej Sikorowski, prof. dr hab. Stanisław Grodziski, prof. dr hab. med. Agnieszka Słowik, prof. dr hab. med. Tadeusz J. Popiela i Joanna Mazur – to laureaci tegorocznej Nagrody Miasta Krakowa 2018. Ponadto wyróżnienie za najlepsze prace dyplomowe, których tematyka związana jest z Krakowem, otrzyma sześciu autorów.

więcej

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO