Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

listopad 2018

IV Forum Seniora. Leki na zdrową jesień życia

2018-11-14, Dziennik Polski

Kilkaset osób starszych wzięło udział w kolejnym Forum Seniora, organizowanym przez redakcję „Dziennika Polskiego”. O problemach kardiologicznych mówił prof. dr hab. med. Piotr Jankowski z I O/K Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego SU.

więcej

październik 2018

Implant jak duża pinezka. Innowacyjny zabieg przeprowadzono w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

2018-10-10, Dziennik Polski, TVP 3 Kraków, RMF FM, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, PAP

27-letni Marcin to pierwszy pacjent, któremu w Polsce wszczepiono innowacyjną endoprotezę powierzchniową stawu ramiennego.

więcej

Nowy kierownik Katedry i Kliniki Hematologii UJ CM oraz Oddziału Klinicznego Hematologii SU

2018-10-08, hematoonkologia.pl

28 września 2018 r. był szczególnym dniem w historii Katedry i Kliniki Hematologii UJ CM i Oddziału Klinicznego Hematologii SU w Krakowie. Pracownicy Kliniki uroczyście żegnali odchodzącego na emeryturę profesora Aleksandra Skotnickiego, po ponad 40-latach pracy i 25-latach na stanowisku kierowniczym krakowskiego ośrodka.

więcej

Astma sieje coraz większe spustoszenie

2018-10-08, RadioKraków.pl

To nie jest choroba, która rozwija się tylko w młodym wieku. Sieje coraz większe spustoszenie - również u dorosłych. Porą jesienną daje się szczególnie we znaki. O astmie rozmawiają dr Marcel Mazur, alergolog z Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Wioletta Gawlik.

więcej

Nobel za... zwolnienie hamulca w walce z nowotworami

2018-10-01, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Ostatnich kilka lat pokazało, że przez odblokowanie układu immunologicznego można osiągnąć bardzo spektakularne wyniki, nawet u chorych z nawrotowymi, nawet rozsianymi nowotworami. To jest tak wspaniałe, że dla mnie, który się czuje immunologiem całe życie, aż zaskakujące - mówi RMF FM prof. Aleksander Skotnicki, do niedawna szef Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, komentując tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny.

więcej

wrzesień 2018

"Krwiomocz powinien nas zaniepokoić”

2018-09-28, TwojeZdrowie.rmf24.pl

„Pierwszym, głównym i zasadniczym sygnałem występowania raka pęcherza moczowego lub nowotworu pochodzącego z nabłonka wyścielającego drogi moczowe, jest krwiomocz. Pamiętajmy o tym, że obecność krwi w moczu, zarówno stwierdzonej w badaniu laboratoryjnym jak i zauważonym podczas oddawania moczu, nie powinna zostać pozostawiona samej sobie” – mówi w rozmowie z RMF FM prof. Piotr Chłosta, urolog, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

więcej

W jakim wieku mężczyzna powinien iść do urologa?

2018-09-26, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Pacjent musi się pokazać u urologa, nawet jeżeli nie ma objawów. Większość chorób urologicznych może nie dawać żadnych objawów na wczesnym etapie, a mimo to pacjent powinien się pokazać. Taki rozsądny wiek to 40. rok życia” – mówi dr Tomasz Wiatr, urolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Kraków. Pacjentki Szpitala Uniwersyteckiego będą mogły korzystać z czepków chroniących włosy podczas chemioterapii

2018-09-24, Gazeta Krakowska, Radio Kraków

Oddział Kliniczny Onkologii krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego zyskał własny aparat chroniący włosy pacjentek przed szkodliwym wpływem leków niszczących komórki nowotworowe.

więcej

„Ważne jest, żeby unikać drzemek w ciągu dnia”

2018-09-19, TwojeZdrowie.rmf24.pl

„Bezsenność jest zjawiskiem bardzo różnorodnym. To nie jest jedna choroba, ale objaw innych chorób” – mówi dr hab. Marcin Siwek, psychiatra ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. „Połowa przypadków bezsenności przewlekłej to są niezdiagnozowane, nieleczone lub źle leczone zaburzenia psychiczne, Na pierwszym miejscu to jest depresja, która może się ukrywać pod maską bezsenności” – twierdzi ekspert.

więcej

Zmodernizowany Oddział Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii w Szpitalu Uniwersyteckim

2018-09-11, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, TVP3 Kraków, Radio Kraków, Rynek Zdrowia, PAP, LoveKrakow.pl

W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim oddano do użytku wyremontowane skrzydło Oddziału Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii. Dzięki modernizacji pacjentki, które mają problem z zajściem w ciążę będą mogły skorzystać z nowych metod diagnostyki i terapii.

więcej

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO