Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

marzec 2019

Magazyn Medyczny

2019-03-20, TVP 3 Kraków

Tematem przewodnim jest leczenie chirurgiczne nowotworów, w tym innowacyjna metoda przeprowadzania zabiegu robotem chirurgicznym. W materiale telewizyjnym jako ekspert wypowiada się prof. dr hab. med. Piotr Chłosta, Kierownik O/K Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego.

więcej

Prof. Popiela o pilotażu trombektomii mechanicznej w udarze niedokrwiennym

2019-03-20, RynekZdrowia.pl

Między innymi o przebiegu trwającego od 1 stycznia 2019 r. pilotażowego program leczenia udaru niedokrwiennego za pomocą trombektomii mechanicznej mówi prof. Tadeusz Popiela, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Rozpoczyna działalność SOWA – ośrodek wsparcia dla studentów UJ

2019-03-18, TVP3 Kraków

Borykający się z problemami życiowymi studenci najstarszej polskiej uczelni znajdą wsparcie w SOW-ie, czyli Studenckim Ośrodku Wsparcia i Adaptacji UJ, który uruchomił Uniwersytet Jagielloński we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim.

więcej

Prof. Jan Dobrogowski - lekarz, który niesie pacjentom ulgę w bólu i cierpieniu

2019-03-11, Dziennik Polski

Anestezjolog i specjalista intensywnej terapii, współtwórca i wieloletni kierownik Zakładu Badania i Leczenia Bólu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, założyciel pierwszych w Polsce studiów specjalistycznych w tej dziedzinie.

więcej

Przygotowania do ciąży

2019-03-11, RadioKrakow.pl

Rozmowa z lek. med Andrzejem Zmaczyńskim z Oddziału Klinicznego Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Gdy przyszła mama ma cukrzycę

2019-03-07, Moje Zdrowie

Wszystkie panie chorujące na cukrzycę i pragnące zajść w ciążę muszą pamiętać o tym, że w ich przypadku zawsze będzie to ciąża podwyższonego ryzyka, co pociąga za sobą konieczność kompleksowej opieki lekarskiej. Rozmowa z dr hab. n. med. Katarzyną Cyganek z O/K Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Tętniąca bomba w brzuchu

2019-03-01, Świat Zdrowia

Rozmowa o powstawaniu tętniaków aorty, metodach ich usuwania i niezbędnej profilaktyce z lek. med. Markiem Piwowarczykiem, specjalistą chirurgii ogólnej i naczyniowej, p.o. Kierownika Oddziału Klinicznego Chirurgii Naczyniowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

luty 2019

Atak od środka

2019-02-21, Uroda Życia

Hashimoto, celiakia, stwardnienie rozsiane. Choroby z autoagresji są kobiecą domeną. O tym, dlaczego kobiety chorują na nie znacznie częściej niż mężczyźni i jak się przed nimi bronić, wyjaśnia dr n. med. Wojciech Sydor z O/K Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego.

więcej

Zimne dłonie to objaw problemów z krążeniem?

2019-02-19, RadioKrakow.pl

"Masz zimne dłonie, masz problem z krążeniem" - zwykło się mówić. Jednak zamiast do kardiologa, należy udać się do dermatologa, choć wcześniej dolegliwości należy skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu - mówi dr Renata Rajtar-Salwa, kardiolog, internista ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Jak uniknąć powikłań zespołu stopy cukrzycowej?

2019-02-15, Glos24.pl

O tym, jak diabetycy mogą uniknąć powikłań zespołu stopy cukrzycowej, mówi dr n. med. Przemysław Witek, starszy asystent Oddziału Klinicznego Kliniki Chorób Metabolicznych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

więcej

DECODECODECO

 


DECO