Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

październik 2017

Kraków. Szpital Uniwersytecki otrzymał certyfikat jakości

2017-10-17, Dziennik Polski

Krakowski Szpital Uniwersytecki po raz kolejny otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Dokument potwierdza, że Szpital Uniwersytecki spełnia szereg standardów wyznaczonych przez ministerstwo zdrowia, związanych m.in. z bezpieczeństwem leczenia pacjentów i zarządzaniem lecznicą.

więcej

Wytyczne wskazują właściwe postępowanie antyemetogenne

2017-10-12, pulsmedycyny.pl

O najczęściej występujących działaniach niepożądanych leczenia cytostatycznego, tj. nudnościach i wymiotach oraz metodach ich profilaktyki rozmawiamy z onkologiem klinicznym lek. Łukaszem Kwintą, pracującym na Oddziale Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Zatroszcz się o swoją tarczycę! Jak to zrobić?

2017-10-11, twojezdrowie.rmf24.pl

Jod jest podstawowym składnikiem hormonów tarczycy. Jego zalecane spożycie to około 150 mikrogramów na dobę. „Taka dawka powinna się znaleźć w produktach naszej codziennej diety”- mówi w rozmowie z Ewą Kwaśny dr Monika Buziak-Bereza z Oddziału Klinicznego Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

W twojej diecie brakuje jodu? Możesz mieć problemy z tarczycą

2017-10-10, twojezdrowie.rmf24.pl

„Bez prawidłowego zaopatrzenia w jod nie ma możliwości utrzymania prawidłowej funkcji tarczycy” – mówi w rozmowie z RMF FM prof. Hubalewska-Dydejczyk, ordynator Oddziału Klinicznego Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

wrzesień 2017

USK oceni skuteczność profilaktyki jodowej

2017-09-26, Puls Medycyny

W ramach Narodowego Programu Zdrowia, Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zbada skuteczność stosowanej dotychczas w Polsce profilaktyki jodowej.

więcej

Masz problemy urologiczne? Wideoczat z ekspertem!

2017-09-20, twojezdrowie.rmf24.pl

Dr Tomasz Wiatr, urolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, odpowiada na pytania i wątpliwości słuchaczy RMF FM dotyczące problemów urologicznych.

więcej

W Krakowie odbędą się bezpłatne konsultacje urologiczne

2017-09-20, Radio Kraków

Bezpłatne konsultacje urologiczne dla kobiet i mężczyzn będą prowadzone od 25 do 29 września w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego, w ramach kolejnej odsłony Festiwalu KultURO.

więcej

Jak leczyć otyłość? „Nie ma cudownej tabletki”

2017-09-18, twojezdrowie.rmf24.pl

Artykuł dr n. med. Katarzyny Cyganek z O/K Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie o problemie i leczeniu otyłości wśród Polaków.

więcej

Szansa dla chorych na raka. "Tu się dzieje cała magia"

2017-09-18, UWAGA TVN

Leczenie nowotworów rewolucjonizuje właśnie Jan Witkowski, 23-letni student medycyny. Dzięki wytwarzanym przez niego modelom 3d organów, które dotknięte zostały przez nowotwory, niemożliwe staje się możliwe. Tylko w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie takie modele regularnie stosuje się przy operacjach.

więcej

Jak chronić się przed nowotworem?

2017-09-13, twojezdrowie.rmf24.pl

Dr Paweł Basta, ginekolog-onkolog, specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii ze Szpitala Uniwersyteckiego, odpowiada na pytania podczas wideoczatu z cyklu „Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM".

więcej

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO