Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej

Rejestracja: 12 424-80-42

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie to od lat wiodący w kraju, wysokospecjalistyczny ośrodek chirurgiczny. Leczy się tu wszystkie schorzenia przewodu pokarmowego z zakresu chirurgii ogólnej, choroby sutka, a także wykonuje przeszczepy nerek. W szerokim zakresie wykonuje się zabiegi z zakresu chirurgii laparoskopowej, endoskopowej i ultrasonografii zabiegowej. Rocznie w Oddziale hospitalizowanych jest około 4.500 pacjentów. Większość z nich to chorzy z nowotworami przewodu pokarmowego, guzami endokrynnymi i schorzeniami piersi.

Klinika jest praktycznie jedynym ośrodkiem w Małopolsce zapewniającym możliwość chirurgicznego leczenia wszystkich chorób nowotworowych układu pokarmowego, zwłaszcza zabiegów poszerzonych w zakresie żołądka, trzustki i jelita grubego, których liczba wynosi od 300 do 500 rocznie. Jednocześnie udzielanych jest rocznie ok. 30.000 porad ambulatoryjnych i badań diagnostycznych.

Oddział Kliniczny dysponuje blokiem operacyjnym z 5 salami operacyjnymi oraz samodzielnymi pracowniami ultrasonograficzną, endoskopową, motoryki, genoterapii, psychologiczną, informatyki, multimedialną oraz posiada Regionalną Poradnię Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Chorób Sutka. Niemal połowę pacjentów Kliniki stanowią mieszkańcy miasta Krakowa i okolic, a pozostałą część pacjenci z całego kraju.

Od wielu lat Klinika jest wiodącym ośrodkiem chirurgicznym w Polsce. Uznaniem wysokiej jakości świadczonych usług medycznych są m. in. tytuły najlepszej kliniki chirurgii w Polsce w rankingu Newsweeka w latach 2001, 2002, 2003, 2004 i 2006 oraz w rankingu Wprost w 2004. Kierownik Kliniki pełni funkcję Sekretarza Generalnego Europejskiego Towarzystwa Chirurgicznego, z siedzibą w tutejszej Klinice.

Zespół Kliniki prowadzi szeroko zakrojoną współpracę z wieloma ośrodkami na terenie całej Polski, jak również z ośrodkami zagranicznymi.

Bogate zaplecze dydaktyczne Kliniki oraz profil leczonych schorzeń pozwalają na prowadzenie zajęć w ramach stażów podyplomowych, stażów wymaganych do specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej, a także szkoleń dla ordynatorów i lekarzy oddziałów chirurgicznych z rejonu Małopolski. W Klinice prowadzone są dla Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego kursy podyplomowe obowiązujące do specjalizacji, tzw. kursy akredytowane, jak również doskonalące w celu pogłębienia wiedzy w określonych specjalizacjach i uzyskania certyfikatu. Klinika posiada uprawnienia do szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgii ogólnej i ma 16 miejsc szkoleniowych, na których zatrudnieni są młodzi lekarze przygotowujący się do zdobycia specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej. W Klinice znajduje się centrum dydaktyczo-szkoleniowe Europejskiego Towarzystwa Chirurgicznego.

DECODECODECO

 


DECO