Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Chorób Metabolicznych najlepszym miejscem w Polsce do realizacji planów zawodowych

2016/08/29

Oddział Kliniczny Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Katedry Kliniki Chorób Metabolicznych UJ CM, kierowany przez profesora Macieja Tadeusza Małeckiego, wyróżniony w prestiżowym plebiscycie wydawnictwa „Medical Tribune”. Ankietowani lekarze diabetolodzy  uznali, że to najlepsze miejsce realizacji ambicji zawodowych.

- Wyróżnienie w plebiscycie stanowi uhonorowanie pracy całego zespołu kliniki. To właśnie zgrany zespół, mający duże umiejętności kliniczne i cechujący się życzliwym podejściem do pacjentów jest kluczem do sukcesu – komentuje profesor Małecki, w wywiadzie dla „Medical Tribune”, który ukaże się we wrześniowym numerze pisma.

Oddział Kliniczny Chorób Metabolicznych jest jednym z przodujących ośrodków leczenia cukrzycy w Polsce, który zajmuje się również kompleksową opieką nad chorym, w tym kobiet ciężarnych. Ponadto przoduje w diagnostyce i leczeniu schorzeń metabolicznych, m.in.  otyłości i zaburzeń lipidowych. Prowadzi unikalny w skali kraju gabinet Stopy Cukrzycowej
z pedobarografem, terapią w podciśnieniu i przezskórnymi pomiarami ciśnienia parcjalnego tlenu. Oprócz wymienionych, specjalizuje się w działaniach edukacyjnych i profilaktycznych, a także organizuje „dni cholesterolowe”, czyli przesiewowe badania poziomu cholesterolu dla mieszkańców Krakowa.

Oddział Kliniczny dysponuje najnowocześniejszą aparaturą medyczną m.in. aparatami do densytometrii kości oraz badania ilości tkanki tłuszczowej, unikalnym aparatem do badania neuropatii automatycznej układu krążenia (tzw. ProSciCard) i do badania insulinowrażliwości (badanie przy pomocy tzw. klamry metabolicznej).