Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Przejdź do menu 3 poziomu

Personel

Porady dietetyczne w Ośrodku Dietetyki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie realizowane są przez magistrów dietetyki oraz wykwalifikowane dietetyczki.

mgr Małgorzata Grudniewska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – kierunek dietetyka. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła: w Oddziale Kardiologii, w Ośrodku Szybkiej Diagnostyki oraz w Poradni Leczenia Otyłości. Biorę udział w licznych szkoleniach prowadzonych min. przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Żywności i Żywienia. Posiadam certyfikat SCOPE (Specialist Certification in Obesity Professional Education), oficjalny międzynarodowy certyfikat specjalistów ds. zdrowia zajmujących się problemem otyłości.
Od 2014 pracuję w Ośrodku Dietetyki Szpitala Uniwersyteckiego im. Mikołaja Kopernika.
Mgr Grudniewska koncentruje się gównie na pracy z pacjentami: 
- z chorobami metabolicznymi (min. otyłość, cukrzyca) i hormonalnymi (min. Hashimoto, niedoczynność tarczycy),
- z zaburzeniami odżywiania (min. anoreksja),
- z osobami wymagającymi specjalnej diety ze względu na zwiększoną aktywność fizyczną

mgr Agnieszka Gąsior
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wydziału Lekarskiego, kierunku Dietetyka. Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami zarówno z problemami otyłości, jak również innymi jednostkami chorobowymi, wymagającymi stosowania indywidualnie dobranej diety w procesie leczenia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in. na oddziałach: Endokrynologii, Wirusowych Zapaleń Wątroby i Hepatologii, Chorób Serca i Naczyń, Chorób Płuc, Chemioterapii oraz w Poradni Leczenia Otyłości. Swoją wiedzę z zakresu żywienia człowieka doskonalę poprzez systematyczny udział w szkoleniach i konferencjach organizowanych min. przez Uniwersytet Jagielloński oraz Polskie Towarzystwo Dietetyki. Uczestniczę aktywnie w wielu programach profilaktycznych skierowanych do dzieci i dorosłych mających na celu edukację
i popularyzację racjonalnego żywienia. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki.


mgr Maria Przyborowska-Sapek
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Lekarskiego, kierunku Dietetyka. Od 1992 roku pracuję jako dietetyk kliniczny. Doświadczenie zawodowe zdobyłam na Oddziale Pediatrycznym, Klinice Kardiochirurgii, Oddziale Hepatologicznym i Poradni Leczenia Otyłości. Od 2015 roku pracuje w Ośrodku Dietetyki Szpitala Uniwersyteckiego im. Mikołaja Kopernika. Zajmuje się planowaniem dobrze zbilansowanej diety, którą poleca w chorobach dietozależnych. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Biorę udział w programach prewencji otyłości i chorób układu krążenia. Aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki, konferencjach naukowych i kursach specjalistycznych

mgr Patrycja Ptaszkiewicz
Jestem absolwentką kierunku dietetyka na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Temat mojej pracy magisterskiej obejmował  pacjentów z chorobami zapalnymi jelit. Obecnie zajmuje się profilaktyką oraz dietoterpią chorób żywieniowo - zależnych. Cały czas podnoszę swoje kwalifikację biorąc czynny udział w różnych branżowych szkoleniach i konferencjach. Do każdego pacjenta mam podejście indywidualne, skupiając się na długotrwałym efekcie terapii. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Godziny przyjęć w Ośrodku Dietetyki:

Poniedziałek: mgr Maria Przyborowska-Sapek 15.00-18.00

Wtorek: mgr Agnieszka Gąsior 15.30-18.00

Czwartek: mgr Aleksandra Morek 15.30-18.00

Piątek: mgr Małgorzata Grudniewska 15.00-18.00