Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Pielęgniarka Roku 2016 Województwa Małopolskiego

2017/01/26

Z radością informujemy, że tegoroczny zaszczytny tytuł „Pielęgniarki Roku Województwa Małopolskiego” otrzymała pani mgr Katarzyna Szawłoga, która na co dzień pracuje na O/K. Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Konkurs od 12 lat organizuje Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, a patronat Honorowy sprawuje Minister Zdrowia. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek lub pielęgniarzy, którzy wyróżniają się wysokim przygotowaniem zawodowym, postawą etyczną oraz aktywnym zaangażowaniem na rzecz środowiska pielęgniarskiego. Konkurs rozgrywany jest etapowo. Na szczeblu wojewódzkim kandydaci mają za zadanie rozwiązać test z zakresu ogólnej wiedzy zawodowej, pielęgniarstwa klinicznego, zasad etyki zawodowej, historii zawodu oraz działalności Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

W tym roku test odbył się 13 stycznia. Dzięki swej wiedzy i kompetencjom, Pani Katarzyna Szawłoga  pokonała w nim liczną konkurencję z terenu całego województwa, dzięki czemu zdobyła tytuł „Pielęgniarki Roku 2016 Województwa Małopolskiego”. Laureatka weźmie następnie udział
w etapie krajowym konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w Warszawie. Temat wystąpienia to hasło: „ Bezpieczna pielęgniarka - bezpieczny pacjent”.

Pani Katarzynie składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy powodzenia w wielkim finale Konkursu.

Przy tej okazji miło nam przypomnieć, że Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego również już wcześniej zdobywali najwyższe odznaczenia w tym jakże prestiżowym dla środowiska konkursie. W roku 2010 pani Magdalena Wiśniowska - Białka (O/K Nefrologii) zdobyła Ogólnopolski tytuł „Najlepszej Pielęgniarki Roku”, a cztery lata później sukces ten powtórzył pan Marek Wojczyk (O/K Anestezjologii i Intensywnej Terapii nr 2).