Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Prestiżowa nagroda za zarządzanie w ochronie zdrowia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

2017/04/07

Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie laureatem konkursu „Lider Ochrony Zdrowia”. Nagrodę Srebrnego Lidera za „Wprowadzenie innowacyjnego w skali kraju systemu zarządzania szpitalem” wręczono podczas uroczystej gali, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Celem Konkursu, organizowanego przez czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia,  jest poszukiwanie i nagradzanie najcenniejszych inicjatyw oraz postaw w ochronie zdrowia. Swój prestiż i rangę na rynku konkurs zawdzięcza obiektywnej i otwartej formule.

13 laureatów w 4 kategoriach wybiera 25-osobowa niezależna kapituła, złożona z autorytetów branży medycznej i opieki zdrowotnej. W tym roku wnioski oceniali m.in.: prof. Alicja Chybicka, prof. Andrzej Górski, prof. Henryk Skarżyński oraz Urszula Jaworska.

W kategorii „Skuteczne zarządzanie i innowacyjne pomysły”, w której nagrodzono Dyrektor Barbarę Bulanowską,  eksperci szukali „placówek , które dzięki sprawnym menedżerom osiągają doskonale wyniki finansowe, wyróżniają się jakością na tle innych, a dzięki temu świadczą pacjentom usługi na wysokim poziomie”. Zwracali też uwagę na menadżerów, których „wiedza i doświadczenie, intuicja oraz wyjątkowy zmysł w zakresie planowania, organizowania i kierowania pozwalają poprowadzić placówkę w dobrym kierunku, zadbać o komfort leczenia oraz warunki pracy”.

Statuetka „Lidera Ochrony Zdrowia” to dla mnie potwierdzenie, że oparty o wzajemny szacunek oraz nastawiony na współpracę  sposób kierowania sprawdza się, a wprowadzane w szpitalu zmiany są zauważalne, doceniane przez profesjonalistów, a przede wszystkim służą pracownikom i Pacjentom. Klasyk zarządzania, Peter Drucker stwierdził, że „jedyną stałą rzeczą w organizacji jest zmiana”. Ze swojej strony dopowiedziałabym, że trzeba tą zmianą jeszcze mądrze zarządzać i mieć z kim to robić.  Ja mam. Współpracuję ze świetnym zespołem zarówno klinicystów, naukowców, badaczy jak i specjalistów z zakresu organizacji i zarządzania. To właśnie dzięki nieustannej pasji do robienia czegoś lepiej, rozwoju i tworzenia, dzięki chęci wspólnej dyskusji, słuchania siebie nawzajem, wreszcie dzięki miłości do medycyny i dumy z pomagania innym,  możemy razem cieszyć się z efektów tego co robimy – komentuje dyrektor Barbara Bulanowska