Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Szpital UJ wyleczy choroby rzadkie razem z europejskimi specjalistami

2017/03/23

Dziennik Polski

Lekarze z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego będą współpracować z najlepszymi europejskimi ośrodkami w ramach międzynarodowej, wirtualnej sieci szpitali.

Krakowski Szpital Uniwersytecki został zakwalifikowany do sieci w ramach leczenia rzadkich chorób neurologicznych i metabolicznych. Dołączenie do nowego systemu poprzedziły wielomiesięczne przygotowania i specjalna kontrola europejskiej agencji oceny jakości. - Włączenie do grona elitarnej sieci placówek referencyjnych to dla nas wielki zaszczyt, ale także wyzwanie kliniczne i organizacyjne oraz zobowiązanie wobec pacjentów z chorobami rzadkimi - mówi Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego. - Tego rodzaju schorzenia wymagają dużego doświadczenia diagnostycznego, możliwości szerokich konsultacji i interdyscyplinarnego podejścia, które konsekwentnie staramy się wprowadzać w naszym szpitalu - dodaje.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/szpital-uj-wyleczy-choroby-rzadkie-razem-z-europejskimi-specjalistami-wideo,11912174/