Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Szpital Uniwersytecki wyróżniony przez Pracodawców RP

2017/08/29

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Oddział Kliniczny Onkologii został nagrodzony tytułem „Szpital Przyjazny” w kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pracodawców RP, a zainicjowały ją organizacje Pacjentów przewlekle chorych, którzy pomimo konieczności długiego leczenia nie chcą rezygnować z aktywności zawodowej.

Oddział Kliniczny Onkologii wyróżniono w szczególności za dbałość o czas i komfort swoich Pacjentów, poprzez stosowanie nowoczesnych form podania leków, czyli terapii w podaniu podskórnym.
Celem kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” jest zwiększenie świadomości społecznej na temat osób, które mimo chorób przewlekłych, nie chcą korzystać z rent i zwolnień lekarskich. Stało się to możliwe dzięki postępowi w medycynie - w przypadku wielu chorób pacjenci mogą skorzystać z długoterminowego leczenia, nie musząc przy tym rezygnować z dotychczasowych obowiązków. Coraz więcej placówek umożliwia pacjentom łatwiejszy sposób leczenia. Zamiast dożylnego podania leków, które trwa wiele godzin, proponuje podawanie je podskórnie, co znacznie skraca jednorazowy czas konieczny do spędzenia w szpitalu. Dzięki temu chorzy mogą prowadzić normalne, aktywne życie rodzinne i zawodowe.