Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział hematologii z certyfikatem "W trosce o Pacjenta"

2016/06/17

Już po raz XIX, w piątek 17 czerwca br. odbyło się spotkanie pacjentów Oddziału Hematologii, którym - przeprowadzana tam transplantacja szpiku kostnego uratowała życie. Podczas uroczystości, Oddział uhonorowano certyfikatem "W trosce o pacjenta".

To wyróżnienie przyznawane po raz pierwszy ośrodkom realizującym kompleksową opiekę i wsparcie dla chorych cierpiących na przewlekłą białaczkę szpikową. Oddział Kliniczny Hematologii jest jedynym ośrodkiem w regionie wyróżnionym tego typu certyfikatem. To szczególne wyróznienie, na ręce profesora Aleksandra B. Skotnickiego, wręczył prezes Zarządu Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową - Jacek Gugulski.

Wręczenie certyfikatu uświetniło coroczne, XIX spotkanie pacjentów po transplantacji szpiku kostnego. Gospodarzami byli: Prof. dr hab. Aleksander B. Skotnicki i Stowarzyszenie Osób po Transplantacji Szpiku Kostnego. Uroczystosć zaingurowała tradycyjnie rokrocznie robiona, wspólna fotografia przed budynkiem Oddziału Klinicznego Hematologii. Następnie zgromadzeni udali się na mszę świętą do kościoła oo. Jezuitów. Po mszy, organizatorzy i goście udali się do Auli Collegium Ignatianum, gdzie odbyła się część oficjalna spotkania. Zgromadzeni wysłuchali wystąpienia prof. Aleksandra B. Skotnickiego, Dyrektor Barbary Bulanowskiej oraz przedstawicieli Stowarzyszenia i licznie zgromadzonych pacjentów. Część oficjalną zakończyły występy artystek Marty Bizoń i Olgi Jankowskiej.

Obejrzyj materiał z TVP Kraków: http://krakow.tvp.pl/25825431/certyfikat-dla-kliniki-hematologii-cm-uj