Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Aplikacja mobilna - Pierwsza pomoc - pobierz

Dzięki aplikacji mobilnej „CUMRiK – życiu na ratunek”, w sytuacji kryzysowej, jednym przyciskiem na pulpicie Twojego smartfona czy tableta zlokalizujesz położenie Twoje i poszkodowanego oraz wezwiesz pogotowie ratunkowe. Przede wszystkim będziesz mieć jednak dostęp do instruktażowych filmów dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dowiesz się jak zachować się w sytuacji wypadku, jak ocenić stan poszkodowanego i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, czy użyć automatycznego defibrylatora AED. Profesjonalny ratownik medyczny poinstruuje Cię jak ułożyć ofiarę wypadku w pozycji bocznej bezpiecznej oraz w jakich przypadkach to zrobić. Dzięki aplikacji „CUMRiK – życiu na ratunek” nauczysz się także wstępnie zaopatrywać rany i złamania, a także radzić sobie z drgawkowym atakiem padaczkowym. Z racji zbliżającego się okresu wakacyjnego w oprogramowaniu znajdą się także informacje dotyczące podtopień czy udaru cieplnego.

Ponadto lekarz z Oddziału Klinicznego Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego, w którym mieści się Centrum Interwencyjnych Terapii Ostrego Udaru Mózgu, wyjaśni Ci na czym polega ten nagły stan i jak rozpoznać jego pierwsze objawy.

Dzięki aplikacji  „CUMRiK – życiu na ratunek” Twój telefon pełnić będzie funkcję elektronicznego nieśmiertelnika, zawierającego informacje dotyczące Twojej grupy krwi, miejsca zameldowania czy numerów kontaktowych do najbliższych. Oprogramowanie ma również wgraną funkcję latarki, której będziesz mógł w każdej chwili użyć.

Warto! Możesz dzięki temu uratować czyjeś życie.Aby zachęcić odbiorcę do poszerzania swojej wiedzy w dziedzinie pierwszej pomocy, twórcy aplikacji zadbali również o element interaktywny: specjalny quiz. Dzięki temu każdy będzie mógł sprawdzić poziom swojej wiedzy w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy.

Aplikacje do pobrania z App Store oraz Google Play


DECODECODECO

 


DECO