Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Coraz bliżej sprzedaży terenów przy ul. Kopernika

2018/09/18

We wtorek, 18 września p.o. Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski podpisał list intencyjny z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A., reprezentowanym przez wiceprezesa Zarządu Zbigniewa Kulewicza.

- Długo zastanawialiśmy się czy powinniśmy podejmować tę współpracę. Natomiast jesteśmy jednym z ważniejszych graczy na polskim rynku nieruchomości. Mamy swoje oddziały w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi czy Wrocławiu. Przyglądając się nowym lokalizacjom zwróciliśmy uwagę na Kraków, a tereny przy ul. Kopernika to obecnie najlepsza lokalizacja w tym mieścietłumaczył wiceprezes Zbigniew Kulewicz. – Jesteśmy spółką, w której Skarb Państwa ma 70 proc. udziałów. Oprócz projektów czysto biznesowych, chcemy brać pod uwagę także zależności gospodarki lokalnej, regionalnej i lokalnej społeczności. W tym projekcie będziemy starali się również uwzględnić historię tych nieruchomości – mówił.

Dyrektor Jędrychowski podkreślał, że sprzedaż terenów przy ul. Kopernika jest realną potrzebą szpitala, pozwalającą na dokończenie budowy jego nowej siedziby. Z drugiej strony natomiast rozumie obawy mieszkańców Krakowa związane z podziałem tego obszaru na mniejsze działki. – Polski Holding Nieruchomości pokazuje w swoim portfolio, że jest podmiotem, który może pozwolić sobie na przedstawienie koncepcji, która z jednej strony łączyć będzie zadania komercyjne, z drugiej uszanuje postulaty Krakowian – zaznaczył.

Podpisanie listu intencyjnego to dopiero początek współpracy. W najbliższym czasie PHN ma zlecić własną wycenę terenu oraz konkretne badania gruntów. Jeżeli dalsze negocjacje przebiegną pomyślnie, jeszcze przed końcem roku powinniśmy spodziewać się podpisania umowy.