Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Położnictwa i Perinatologii

Rejestracja: 12 424-85-04

Przejdź do menu 3 poziomu

Działalność

Oddział Kliniczny Położnictwa i Perinatologii został utworzony w 2008 roku.

Oddział Kliniczny Położnictwa i Perinatologii jest ośrodkiem klinicznym o najwyższym, trzecim stopniu referencyjności, który prowadzi leczenie wg najnowszych standardów w perinatologii i położnictwie. Klinika otacza opieką kobiety w ciążach powikłanych cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami układu krążenia, konfliktem serologicznym, chorobami autoimmunologicznymi a także innymi problemami wymagającymi specjalistycznej diagnostyki i stosownego postępowania. Pacjentkom zapewnia się nowoczesną diagnostykę obejmującą badania prenatalne zarówno nieinwazyjne jak i inwazyjne, biochemiczne i biofizyczne, zarówno w okresie ciąży jak i podczas połogu. Większość lekarzy w Klinice posiada międzynarodowe certyfikaty Fetal Medicine Foundation z zakresu diagnostyki wad płodów.

W ramach Kliniki funkcjonuje wysokospecjalistyczna Poradnia Patologii Ciąży, w której wykonywane są konsultacje niezbędne przy prowadzeniu ciąży wysokiego ryzyka zgodnie z programem opieki perinatalnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet ciężarnych, dzięki Fundacji Zdrowie Matki i Dziecka przy Klinice utworzono nowoczesną Szkołę Rodzenia prowadzoną zarówno przez lekarzy położników i neonatologów, jak również wykwalifikowane położne i psychologów.

Oddział Kliniczny Położnictwa i Perinatologii otacza opieką kobiety ciężarne w ciążach wysokiego ryzyka wg najnowszych standardów w perinatologii i położnictwie. Zapewnia pacjentkom nowoczesną diagnostykę obejmującą badania prenatalne, biochemiczne i biofizyczne, zarówno w okresie ciąży jak i podczas połogu.

W zakresie działalności dydaktycznej w Klinice prowadzone są zajęcia ze studentami V i VI roku Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologii, Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców jak również szkolenia dla lekarzy specjalizujących się z zakresu położnictwa i ginekologii, położnych i ratowników medycznych.

Klinika prowadzi opiekę nad ciężarnymi i rodzącymi pacjentkami z patologią ciąży związaną z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami układu krążenia, konfliktem serologicznym, chorobami autoimmunologicznymi a także innymi problemami ciąży wysokiego ryzyka, wymagającymi specjalistycznej diagnostyki i stosownego postępowania.

W Klinice Położnictwa i Perinatologii prowadzone są badania prenatalne zarówno nieinwazyjne, takie jak ultrasonografia I i II trymestru, test PAPP-A jak i inwazyjne – amniopunkcje, kordocentezy, biopsje kosmówki. Ponadto specjalizujemy się w szeroko pojętej diagnostyce wad płodów, w tym wykrywania wad serca. Jako jedni z nielicznych ośrodków w Polsce posiadamy kontrakt z NFZ na wykonywanie Skriningowego Badania Serca Płodu. Większość lekarzy w Klinice posiada międzynarodowy Certyfikat Fetal Medicine Foundation uprawniający do diagnostyki wad genetycznych w I trymestrze ciąży.

W ramach Kliniki funkcjonuje wysokospecjalistyczna Poradnia Patologii Ciąży. W Poradni wykonywane są konsultacje niezbędne przy prowadzeniu ciąży wysokiego ryzyka zgodnie z programem opieki perinatalnej.

W naszej Klinice zapewniamy każdej ciężarnej poród w znieczuleniu, które jest całkowicie bezpłatne.

Dbając zarówno o bezpieczeństwo jak i komfort rodzących zapewniamy także bezpłatne porady rodzinne zarówno dla porodu prawidłowego jak i rozwiązania ciąży patologicznej.

DECODECODECO

 


DECO