Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

kwiecień 2019

Ważne, by być komuś potrzebnym

2019-04-13, DziennikPolski24.pl

"Mówi się, że starość się Panu Bogu nie udała. Ja jestem jednak pewna, że to wcale nie musi być nieudany okres. Mam głębokie przekonanie, że także w jesieni życia można być szczęśliwym i spełnionym. Gromadzę sobie w głowie przykłady nestorów aktywnych i twórczych" - mówi prof. Dominika Dudek, psychiatra ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Grasica na straży odporności przed infekcjami i nowotworami

2019-04-11, Dziennik Polski

"Nasz organizm to nasz najlepszy, osobisty lekarz, który dyżuruje 24 godziny na dobę" - mówi prof. dr hab. med. Aleksander B. Skotnicki, hematolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

255 mln zł z RPO na wyposażenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

2019-04-03, Malopolska.pl

Już wkrótce Szpital Uniwersytecki w Krakowie przyjmie pierwszych pacjentów w nowej siedzibie w Krakowie-Prokocimiu. Dzięki środkom unijnym obiekt zostanie wyposażony w sprzęt najnowszej generacji.

więcej

Spirometria. Zobacz, jak wygląda badanie

2019-04-03, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Jak zadbać o zdrowy oddech – o tym dziś mówimy w cyklu „Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM”. Badaniem, które pokaże, czy nasze płuca pracują poprawnie jest spirometria.

więcej

Nie możesz wyjść po schodach bez zadyszki? To może być objaw astmy

2019-04-02, TwojeZdrowie.rmf24.pl

"Zdarza się, że osoby przyzwyczajają się do braku tchu. Myślą, że to tak musi być, że nie oddychają pełną piersią, że męczą się, żeby wyjść do mieszkania na trzecie czy czwarte piętro. A to może być niezdiagnozowana astma oskrzelowa" – mówi prof. dr hab. med. Ewa Czarnobilska, kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej SU.

więcej

marzec 2019

Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO świętuje urodziny

2019-03-31, Krakow.tvp.pl

W Polsce problem otyłości wciąż wzrasta. Coraz częściej dotyka młode osoby. Kiedy wszelkie próby pozbycia się zbędnych kilogramów na własną rękę zawodzą, pomoc można znaleźć w Stowarzyszeniu Pacjentów Bariatrycznych CHLO, które działa przy II Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Kraków. Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu już niemal gotowa [ZDJĘCIA]

2019-03-26, DziennikPolski24.pl

Pierwsi pacjenci mają trafić do innowacyjnego kompleksu pod koniec roku.

więcej

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

2019-03-26, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Szpital Uniwersytecki w Krakowie szykuje się do przeprowadzki. Już za kilka miesięcy, pod koniec 2019 roku otworzy drzwi nowej siedziby, w której - pod jednym adresem – w komfortowych warunkach, przy udziale najnowocześniejszych dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych, wykonywana będzie większość dotychczas realizowanych świadczeń medycznych.

więcej

Tak dziś wygląda nowy szpital w Prokocimiu. Przeprowadzka coraz bliżej [ZDJĘCIA]

2019-03-26, LoveKrakow.pl

Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego jest już na ostatniej prostej. Trwają przewidziane przepisami odbiory, a równocześnie szpital stopniowo jest wyposażany w nowe urządzenia. W czerwcu ma zostać rozstrzygnięty przetarg na kolejną porcję sprzętu. Potem przed Szpitalem Uniwersyteckim ogromne przedsięwzięcie, jakim będzie przeprowadzka części oddziałów do nowej lokalizacji.

więcej

Kraków: Szpital Uniwersytecki jeszcze w tym roku przyjmie pacjentów w nowej siedzibie

2019-03-25, RynekZdrowia.pl

Szpital Uniwersytecki w Krakowie 30 maja odbierze od generalnego wykonawcy klucze do nowej siedziby w Prokocimiu. Do listopada potrwa montaż sprzętu medycznego oraz mebli i jeszcze w tym miesiącu nowa siedziba przyjmie pierwszych pacjentów.

więcej

DECODECODECO

 


DECO