Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

grudzień 2017

Czy odpuścić sobie w Święta?

2017-12-22, Radio Kraków

Czy powinniśmy sobie odpuścić w święta? I co zrobić, jeśli okresu świątecznego nie chcemy zmarnować pod względem aktywności i treningów? Na pytania odpowiada pani Małgorzata Grudniewska, dietetyczka z Ośrodka Dietetyki w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

więcej

Patomorfolog, czyli lekarz, który stoi na granicy życia i śmierci

2017-12-08, Gazeta Krakowska Plus

Rozmowa z dr Joanną Szpor ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Ból w klatce piersiowej, czy to zawał?

2017-12-06, TwojeZdrowie.rmf24.pl

„Zaniepokoić powinny nas bóle o charakterze ucisku, ciężaru, pieczenia w klatce piersiowej, szczególnie podczas wysiłku fizycznego. To mogą być objawy choroby wieńcowej, w konsekwencji zawału serca.” – przestrzega w rozmowie z RMF FM dr n. med. Renata Rajtar-Salwa z II O/K Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

"Zastawka to życie". Czym jest metoda TAVI?

2017-12-06, TwojeZdrowie.rmf24.pl

"Jeszcze 10 lat temu, żeby założyć zastawkę, trzeba było bezwzględnie otwierać klatkę piersiową, a kardiochirurdzy musieli włączyć krążenie pozaustrojowe. Dzisiaj 10 lat od wdrożenia metod hybrydowych mamy zupełnie inne zabiegi. To operacje, które trwają tylko 45 minut, pacjent nie jest usypiany, tylko znieczulany miejscowo, a przede wszystkim wstawienie zastawki nie wymaga otwierania klatki piersiowej." - mówi profesor Dariusz Dudek, kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Zdążyć przed zawałem. Ruszył nowatorski program dla rodzin zagrożonych chorobami serca

2017-12-06, TwojeZdrowie.rmf24.pl

"Naszym programem screeningowania celujemy w grupę, która jest najbardziej narażona zawałem serca za 20, 30, 40 lat. Jeżeli my od razu zwrócimy na to uwagę, to te dzieci na pewno będą zdrowsze" - mówi w rozmowie z RMF FM profesor Dariusz Dudek, kardiolog, kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Plaga alergii nabytych. Lekarze mają problemy z diagnozowaniem pacjentów

2017-12-02, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Wszechobecna chemia w środowisku utrudnia nam leczenie pacjentów – mówią zgodnie pulmonolodzy, alergolodzy i immunolodzy, którzy debatują w stolicy małopolski. „Dziś astma oskrzelowa coraz częściej pojawia się u osób zupełnie zdrowych, a toksyczne substancje zawarte w powietrzu uszkadzają nasz system odpornościowy” - alarmuje prof. Ewa Czarnobilska, organizatorka konferencji.

więcej

listopad 2017

Wyjątkowa operacja

2017-11-28, Polsat News

Chirurdzy z Oddziału Klinicznego Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich zmniejszyli żołądek mężczyźnie, który ważył 350 kilogramów. To najcięższy pacjent w Polsce, który przeszedł taką operację. Teraz może liczyć nawet na 70 procentowy spadek wagi, ale musi zmienić nawyki żywieniowe.

więcej

Zmniejszyli żołądek pacjenta, który ważył 350 kg

2017-11-27, Dziennik Polski

Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego przeprowadzili skomplikowaną operację bariatryczną, polegającą na chirurgicznym zmniejszeniu żołądka u 32-letniego mężczyzny. To prawdopodobnie najcięższy chory poddany takiemu leczeniu w naszym kraju.

więcej

Zdarza się, że pacjenci zostają ofiarami "porady marketingowej"

2017-11-21, Rynek Zdrowia

W Polsce rośnie liczba pacjentów, którzy przyjmują leki przeciwbólowe, ale nie odnoszą z tego korzyści - mówi w wywiadzie dla Rynku Zdrowia dr Jarosław Woroń, farmakolog kliniczny ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

więcej

Jak bije "Młot Thora"? Toksykolog o ryzyku brania dopalaczy

2017-11-03, Gazeta Wyborcza

Rozmowa z dr n. med. Piotrem Hydzikiem, kierownikiem Oddziału Toksykologii Szpitala Uniwersyteckiego.

więcej

DECODECODECO

 


DECO