Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Panie Teresa Górnisiewicz i Beata Kluczewska wyróżnione w plebiscycie "Lekarz Małopolski"

2016/10/03

Już po raz drugi, Gazeta Krakowska rozstrzygnęła plebiscyt na Lekarza Małopolski. W tym roku swoje nagrody przyznawali zarówno sami czytelnicy, jak i członkowie specjalnie wyłonionej kapituły. Główną nagrodę czytelników w kategorii Lekarz Specjalista zdobyła pani Teresa Górnisiewicz – ginekolog, położnik z Oddziału Położnictwa i Perinatologii naszego Szpitala. Wyróżnienie od kapituły odebrała natomiast pani Beata Kluczewska, położna z bloku porodowego SU.

Pani Teresa Górnisiewicz pracę w Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęła tuż po studiach. Lekarzem chciała być jednak praktycznie od zawsze. Już jako dziecko rozkładała koc obok bloku, a na nim kolejno: strzykawki, kartoteki, różne przyrządy, które mogły być potrzebne w diagnozowaniu oraz leczeniu wymyślonych przez nią pacjentów. Uzupełnione w dzieciństwie kartoteki trzyma do dziś. Najczęstszą na nich diagnozą jest…dur brzuszny.

W dorosłym życiu jako specjalizację wybrała ginekologię. - Jestem dla pacjentek, które mają najbardziej powikłane ciąże, kiedy zagrożenie jest duże, a my musimy dać z siebie wszystko, żeby mama i dziecko przeszli przez to bezpiecznie - mówi. Odbierając nagrodę dziękowała przede wszystkim swojemu mentorowi – zmarłemu niedawno doktorowi Tomaszowi Homie.

Pani Beata Kluczewska pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim od 10 lat. Pacjentki chwalą ją przede wszystkim za profesjonalizm i niezwykłą empatię. Jej uśmiech uspokaja nawet najbardziej zestresowane przyszłe mamy.

Obu Paniom serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj również: http://www.gazetakrakowska.pl/lekarz-malopolski/a/rozstrzygnelismy-plebiscyt-lekarz-malopolski-2016-zdjecia,10689213/