Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Podziękowania dla lek. med. Mateusza Górskiego z O/K Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej

Dziękuję za port naczyniowy! :)

Gdy dr Górski zaproponował mi założenie portu, nie miałam pojęcia co to jest i do czego służy. Bardzo szybko jednak przekonałam się jakim jest udogodnieniem!
Przede wszystkim, przychodząc na chemię nie musiałam się martwić za którym razem pielęgniarkom uda się przekłuć żyłę pod wenflon, co oszczędziło mi wiele stresu. Dodatkowo, chemia tak osłabiła moje żyły, że każde pobranie krwi zostawiało bolesne siniaki na całej długości ręki, tak więc port uchronił mnie przed dodatkowym bólem, jak i zapaleniem żyły (co mogłoby się wiązać z odroczeniem/przesunięciem zaplanowanego dnia podania chemii). Dzięki niemu również mogłam w spokoju wracać do sił po każdym cyklu chemii nie musząc przesadnie uważać na rękę, jak miałoby to miejsce w przypadku zwykłego wenflonu.

Jestem bardzo wdzięczna, że miałam możliwość przechodzenia przez chemioterapię z portem. Samo leczenie jest wystarczająco ciężkie i stresujące, na szczęście nie musiałam martwić się o wenflony. Dziękuję po stokroć!

PS. dr Górski operował również moją pierś. Jestem zachwycona z efektu, a każdy lekarz który badał mnie do tej pory - wychwalał :)

Pozdrawiam,
Małgorzata