Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Podziękowania dla personelu O/K Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich

Chciałabym tą drogą serdecznie podziękować młodemu lekarzowi Panu Maciejowi Stanek za wiedzę i podejście do pacjenta.

Mój kontakt z tym lekarzem był w Przychodni Czerwonej Chirurgii, gdzie zgłosołam się z bólami napadowymi w obrębie jamy brzusznej. Badania USG, gastroskopii, itp. nie dawały żadnych wskazówek co do przyczyny bólu.

Dzięki wiedzy i intuicji zawodowej p. M.Stanek nie zaniechał dalszej diagnostyki i znalazł przyczynę - bardzo rzadki występujący rakowiak jelita cienkiego pochodzenia neurokrynogennego.

4 sierpnia br. zostałam zoperowana na Oddziale Chirurgii p.prof. Andrzeja Budzyńskiego. 0peracja udana - wspaniali lekarze i pielęgniarki - doskonale zorganizowana praca na Oddziale.

Dalsze leczenie - chemioterapię obecnie przechodzę w IO Gliwice.

I tu zostałam "uświadomiona" przez lekarzy, ze miałam wyjątkowe szczęście trafiając na lekarza, który rozpoznał właściwą chorobę na tym etapie. Tego typu nowotwory są często nierozpoznawalne, a znajduje się się na ogół przypadkowo przy innych operacjach po otwarciu brzucha. Ja miałam to wyjątkowo szczęście, że trafiłam na Pana Macieja Stanka, którego nazywam sobie "Palec Boży". Dzięki Niemu mam pewność, że pokonam raka.

Panu Maciejowi Stankowi bardzo, bardzo dziękuję i życzę samych sukcesów w życiu, a Pani Dyrektor - aby miała w gronie lekarzy samych "fachowców"  z intuicją  i bezinteresowną chęcią pomocy chorym.

Dozgonnie wdzięczna pacjentka
Jadwiga (nazwisko do wiadomości lekarza)