Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Profilaktyka przeciwko grypie

2018/11/19

Rozpoczynamy kolejny sezon jesienno-zimowy. W tym okresie szczególnie zachęcamy do profilaktyki przeciwko grypie. Szpital Uniwersytecki przygotował materiały edukacyjne na temat jej wirusa. Zachęcamy również do wykonania szczepienia profilaktycznego.

Sezon zachorowań na grypę już się rozpoczął i potrwa aż do wiosny. Kto jest najbardziej narażony na zarażenie wirusem grypy? Czy zawsze należy grypę diagnozować laboratoryjnie – na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi w naszych materiałach filmowych.

Szkolenie składa się z czterech modułów filmowych, odpowiadających tematyce:

  • typy i epidemiologia grypy,
  • możliwe powikłania,
  • szczepienia oraz działania profilaktyczne,
  • pandemie wirusa grypy.

W filmach wystąpił prof. dr hab. n. med. Aleksander M. Garlicki, kierownik O/K Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Filmy są dostępne na naszej stronie internetowej pod linkiem: http://su.krakow.pl/informacje-nt-zachorowan-na-grype-i-podejrzeniach-zachorowan-na-grype

Zachęcamy także do odpłatnego wykonania szczepienia przeciwko wirusowi grypy w przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub w Ośrodku Medycyny Podróży i Szczepień Profilaktycznych Szpitala Uniwersyteckiego.