Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala

2017/10/16

Obecny rok kalendarzowy to dla Szpitala Uniwersyteckiego czas intensywnego rozwoju i prac, które przede wszystkim miały poprawić jakość świadczonych w Szpitalu usług oraz jego funkcjonowanie. O skuteczności prowadzonych działań świadczy uzyskany niedawno Certyfikat Akredytacyjny. W poniedziałek 16 października odbyło się jego uroczyste wręczenie.

Certyfikaty te są potwierdzeniem spełnienia przez Szpital Uniwersytecki wielu – wyznaczanych przez Ministerstwo Zdrowia – standardów.  Dowodzą, że Szpital dokłada wszelkich starań, aby opieka dostarczana Pacjentom była najwyższej jakości, bezpieczna i skuteczna.

- To już drugi Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Uniwersyteckiego. Jesteśmy dumni, że nie tylko spełniliśmy wysokie wymagania Ministerstwa Zdrowia, by go uzyskać, ale przede wszystkim, że z powodzeniem udaje nam się go utrzymać, a nawet więcej, podwyższyć ocenę uzyskaną w procesie akredytacyjnym. To niezwykle trudne zadanie, biorąc pod uwagę, że jesteśmy największym szpitalem w Polsce, a akredytacja obejmuje każdą z dziedzin naszej działalności, zarówno medyczną, jak i organizacyjno-zarządczą - mówiła Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, Barbara Bulanowska

W tym roku wizyta akredytacyjna odbyła się w dniach od 5 do 7 kwietnia 2017 r.  Podczas niej Szpital uzyskał 83 proc. możliwej ilości punktów. Tym samym znalazł się w gronie 201 szpitali, 23 w Województwie Małopolskim które mogą poszczycić się tym wyróżnieniem (na ponad ogółem 1000 szpitali w Polsce).

Niezależna Komisja Akredytacyjna, złożona z pracowników Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, najwyżej oceniła szpital za: ciągłość opieki nad pacjentem, prowadzenie dokumentacji medycznej, zarządzanie szpitalem i zarządzanie zasobami ludzkimi, a także funkcjonowanie diagnostyki obrazowej i laboratoriów.

Z kolei po przebytym w czerwcu br. audycie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie po raz kolejny otrzymał certyfikaty jakości ISO w zakresie norm BS OHSAS 18001:2007, PN-EN ISO 14001:2005 oraz PN-EN ISO 9001:2009. Audyt objął swym zasięgiem wszystkie oddziały kliniczne i zakłady Szpitala Uniwersyteckiego, a także administrację. W raporcie końcowym stwierdzono brak niezgodności, a także zwrócono uwagę na znaczne i korzystne zmiany, jakie wprowadzono od ostatniej kontroli.

Certyfikaty to wyróżnienie oraz docenienie Szpitala i jego Pracowników za wysoki poziom pracy, a także przestrzeganie określonych normami wymagań w zakresie obowiązujących przepisów prawnych, standardów i procedur.  To też potwierdzenie, że Szpital Uniwersytecki jest jednym z liderów polskiej branży ochrony zdrowia.