Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Zakład Diagnostyki Obrazowej

Rejestracja: 12 424 77 65

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność przedstawić Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i zaprosić do korzystania z naszych usług.

W styczniu 1896 roku, po raz pierwszy na ziemiach polskich, wykonano tutaj badania radiologiczne. Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego był kolebką wielu technik diagnostycznych, które po raz pierwszy wprowadzano nie tylko w regionie Polski Południowo-Wschodniej ale także w kraju. W czasie ponad stuletniej historii, przez cały czas dostosowywano wyposażenie do aktualnych wymogów. W XXI wiek Zakład wszedł po gruntownej modernizacji i wymianie sprzętu – nowoczesna aparatura diagnostyczna funkcjonuje wyłącznie w systemie cyfrowym.

W jednostce wykonuje się diagnostykę w zakresie radiografii i fluoroskopii,  mammografii, ultrasonografii,  tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego stawów dla potrzeb chirurgii urazowej i reumatologii, a także biopsje pod kontrolą technik obrazowych.

Zakład Diagnostyki Obrazowej obsługuje zespół znakomicie wyszkolonych fachowców o dużym doświadczeniu. Jednostka jest także placówką szkoleniową prowadzącą zajęcia dydaktyczne dla studentów oraz szkolenia podyplomowe dla lekarzy wszystkich specjalności. Posiada uprawnienia do prowadzenia specjalizacji w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej.

Zakład stanowi bazę dla Katedry Radiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracujący tutaj lekarze prowadzą  intensywną działalność naukową, czego rezultatem są liczne publikacje, prezentacje oraz nagrody na kongresach krajowych i zagranicznych. Co roku organizowanych jest także szereg kursów oraz sympozjów naukowych.


Prof. dr hab. med. Andrzej Urbanik
CV


DECODECODECO

 


DECO