Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Zakład Diagnostyki Obrazowej Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Zakład Diagnostyki Obrazowej Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest pełnoprofilową, w pełni integralną jednostką realizującą wysoko specjalistyczne procedury diagnostyczno-zabiegowe wykonywane z użyciem zaawansowanych technik wizualizacyjnych.

Wchodzące w skład Zakładu pracownie, a mianowicie: Pracownia Angiografii i Radiologii Interwencyjnej, Tomografii Komputerowej, Rezonansu Magnetycznego oraz Radiologii Konwencjonalnej wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oferują szeroki wachlarz badań z zakresu diagnostyki obrazowej oraz radiologii interwencyjnej. W jednostce wykonywane są między innymi:

  • diagnostyka i leczenie ostrych udarów mózgu, zarówno krwotocznych jak i niedokrwiennych,
  • zabiegi z zakresu onkologii - paliatywne wspomagające leczenie podstawowe, a w wybranych przypadkach także ostateczne, zastępujące leczenie operacyjne.

Nie zapominając o specyfice Centrum Ratunkowego, w którym Zakład się znajduje, zespół lekarzy radiologów dostępny jest przez 24 godziny na dobę, aby zdiagnozować potrzebującego pomocy chorego, a jeśli zachodzi taka potrzeba, w pracowni radiologii interwencyjnej wykonać zabieg ratujący życie.

Jednostka dysponuje nowocześnie wyposażonymi multimedialnymi salami seminaryjno-wykładowymi, służącymi zarówno studentom medycyny jak i szkolącym się lekarzom. Zakład Diagnostyki Obrazowej Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof to wyspecjalizowany ośrodek z doświadczonym zespołem specjalistów radiologów wykorzystujących w pełni potencjał i możliwości Szpitala Uniwersyteckiego.

DECODECODECO

 


DECO