Archiwum zamówień publicznych

Archiwum zamówień publicznych

TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Radio Plus i inni

Na Oddziale Klinicznym Urologii wszczepiony został sztuczny zwieracz cewki moczowej. Choć sama operacja jest standardowo wykonywana w Szpitalu Uniwersyteckim, po raz pierwszy zostanie do niej wykorzystany model Aroyo, charakteryzujący się wyjątkową prostotą obsługi oraz zapewniający duży komfort pacjentom. Tym samym Polska dołączy do zaledwie 5 krajów na świecie, które miały szansę go stosować. W Polsce zostanie użyty po raz pierwszy.

Zwieracz tego typu pioniersko wszczepiono w lutym br. roku w Nowej Zelandii. Zaledwie kilka miesięcy później i polscy pacjenci będą mieli okazję wypróbować jego działanie. W pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone dwie takie operacje. - Bezwiedne nietrzymanie moczu to choroba, która stygmatyzuje pacjentów. Sprawia, że wycofują się z życia zawodowego i towarzyskiego. Myślę, że dzięki operacjom wszczepiania sztucznych zastawek cewki moczowej, w XXI wieku ten wstydliwy problem powinien całkowicie zniknąć – uważa profesor Piotr L. Chłosta, kierownik Oddziału Klinicznego Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

– Sztuczny zwieracz jak najwierniej naśladuje funkcjonowanie naturalnego zwieracza. Zapewnia praktycznie stuprocentową skuteczność – tłumaczy profesor Chłosta.

Klinika Urologii Szpitala Uniwersyteckiego to jedno z trzech miejsce w Polsce, w którym  operacje  implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej przeprowadza się rutynowo u pacjentów cierpiących na stałe bezwiedne nietrzymanie moczu. Są one szansą na powrót do normalnego życia dla tych z nich, u których doszło do nieodwracalnego uszkodzenia naturalnego zwieracza i zawiodły wszelkie inne formy leczenia.

/rzecznik prasowy SU/

Przeczytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9080382,krakow-w-szpitalu-uniwersyteckim-przeprowadzono-pionierska-operacje-zdjecia-wideo,id,t.html

We use cookies to optimize your experience. By browsing our site you agree to our Privacy Policy.