Archiwum zamówień publicznych

Archiwum zamówień publicznych

TwojeZdrowie.rmf24.pl

Substancje zawarte w pyle działają drażniąco, toksycznie i alergizująco. Dostają się przede wszystkim na śluzówki, podrażniają je i powodują kaszel. Efekt jest taki, że uszkadzają się naturalne mechanizmy obronne naszego organizmu. Wówczas zwykle wtórnie dochodzi do infekcji. To z tej grupy wywodzą się osoby klasyfikowane jako pacjenci z nawracającymi infekcjami dróg oddechowych. Problem dotyczy zwłaszcza dzieci i seniorów - mówi prof. Ewa Czarnobilska, Kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Przez smog leki mogą nie zadziałać

Uczestnicy krakowskiej konferencji zwracają uwagę na trudności przy diagnozowaniu chorób alergicznych u pacjentów oddychających zanieczyszczonym powietrzem. Często takie osoby zgłaszają objawy łudząco podobne do astmy. Jednak leki mogą im nie pomóc. Zanim odwiedzimy pulmonologa czy alergologa zmieńmy środowisko, proponują lekarze.

Lekarz nigdy nie wskaże na pierwszej wizycie przyczyny choroby, w tym celu musi przeprowadzić diagnostykę, w wypadku chorób alergicznych długą i żmudną. Lecz kiedy trafi do niego pacjent kaszlący, tracący oddech przy byle ruchu, musi mu pomóc od razu. Włącza lek przeciwastmatyczny. Tymczasem nieraz wystarczy zmienić środowisko na czystsze, by objawy astmy ustąpiły - zauważa prof. Czarnobilska.

Cały artykuł można przeczytać tutaj: http://twojezdrowie.rmf24.pl/news-plaga-alergii-nabytych-lekarze-maja-problemy-z-diagnozowanie,nId,2472594

We use cookies to optimize your experience. By browsing our site you agree to our Privacy Policy.