Archiwum zamówień publicznych

Archiwum zamówień publicznych

Dziennik Polski, Radio Tok FM, Radio ZET

Dla nas to ogromne wyróżnienie i wielki sukces. Zależało nam, żeby stworzyć taki sposób udzielania świadczeń, który wyjdzie poza granice jednej kliniki czy oddziału i będzie stawiał w centrum uwagi pacjenta - mówi Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego.

Centrum Leczenia Chorób Piersi funkcjonuje w uniwersyteckiej placówce od maja ubiegłego roku. Pacjentki, które trafiają pod opiekę ośrodka mogą liczyć na kompleksową i szybką diagnostykę oraz koordynowane leczenie. Na miejscu pracują chirurdzy, onkolodzy kliniczni, ginekolodzy, radiolodzy i radioterapeuci. To duże ułatwienie dla chorych kobiet, które nie muszą pomocy dla siebie szukać na kilku różnych oddziałach. Centrum oferuje również opiekę psychologa, chirurga plastycznego wykonującego rekonstrukcje piersi oraz fizjoterapeutów.

Istotą tego pomysłu jest ścisła współpraca lekarzy różnych specjalności. Zależy nam, żeby kobieta, która dowiaduje się, że ma raka, nie była pozostawiona sama sobie - tłumaczy dr n. med. Paweł Basta, zastępca koordynatora Centrum. Pracę zespołu uniwersyteckiego ośrodka doceniło Międzynarodowe Towarzystwo Senologiczne. Po przeprowadzonym audycie Komisja Akredytacyjna potwierdziła, że Centrum spełnia światowe standardy świadczeń i przyznała mu status pełnoprawnej jednostki „Breast Unit”, oferującej zintegrowany system diagnostyczno - leczniczy chorób raka piersi. W krakowskim „Breast Unit” rocznie leczonych jest ok. 400 pacjentek z rozpoznanym nowotworem. Większość to mieszkanki Małopolski, ale z pomocy uniwersyteckich specjalistów korzystają również pacjentki z sąsiednich województw - śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.


Czytaj więcej: "http://www.dziennikpolski24.pl/region/kronika-krakowska/a/centrum-leczenia-chorob-piersi-z-miedzynarodowym-certyfikatem

Posłuchaj audycji:

TOK FM Pobierz

Radio ZET Pobierz

We use cookies to optimize your experience. By browsing our site you agree to our Privacy Policy.