List of units
List of units
- List of units
About Us
Centrum Alergologii
Szanowni Państwo,
W obecnej sytuacji epidemiologicznej schemat odczulania ustalamy indywidualnie dla każdego Pacjenta. W tym celu proszę umówić się na wizytę (telekonsultacje) do lekarza prowadzącego.
Numer do rejestracji: 12 424 86 59 i 12 424 86 56
Rejestracja telefoniczna do Centrum czynna jest w:
poniedziałki, wtorki oraz czwartki od godz. 11:00 do godz. 13:00,
oraz w środy i piątki od godz. 12:00 do 13:00.
Rejestracja osobista jest możliwa codziennie od godz. 8:00- 14:00 na ul. Botanicznej 3.
Prof. UJ, dr hab. med. Ewa Czarnobilska,
Kierownik Centrum Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej zostało utworzone w 1994 r. jako Zakład Alergologii SU - kliniczna jednostka alergologii interdyscyplinarnej (alergologia ogólna, dermatologiczna i laryngologiczna) dla dorosłych i młodzieży prowadząca w ramach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie działalność leczniczą. Posiada zaplecze diagnostyczne pracowniane obejmujące badania alergologiczno-immunologiczne oraz badania czynnościowe układu oddechowego.
Jego kierownikiem jest dr hab. med. Ewa Czarnobilska, profesor UJ. Centrum jest w kraju modelowym ośrodkiem alergologii klinicznej dla dorosłych i młodzieży, w którym zespół alergologów tworzą interniści, pediatrzy, dermatolodzy i laryngolodzy.
W gabinetach zabiegowych wykonywane są w pełnym zakresie wszystkie alergologiczne techniki diagnostyki in vivo (wszystkie techniki testowe – skórne i prowokacyjne) obejmujące pełny zakres substancji uczulających (w tym leków i substancji chemicznych) dobierany indywidualnie dla pacjentów.
Centrum prowadzi pełnozakresowe leczenia immunoterapią swoistą (odczulanie) w tym jadami owadów, naskórkami, lekami, roztoczami, a. pyłku roślin.
Do diagnostyki alergii systematycznie wprowadzane są coraz to nowe metody diagnostyki laboratoryjnej (test aktywacji bazofilów BAT, molekularny test ALEX2, analiza mediatorów nadwrażliwości, badania układu dopełniacza).
Od wielu lat prowadzone są międzynarodowe badania kliniczne zwłaszcza dotyczące leków wprowadzanych do leczenia alergii oraz odczulania.
Struktura:
- Poradnia Alergologiczna
- Oddział Leczenia Jednego Dnia - Hospitalizacje jednodniowe
- Pracownia Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii
- Pracownia Badań Czynnościowych i Układu Oddechowego
Centrum przez swą działalność należy do:
- europejskiej sieci ośrodków prowadzących rejestr, rozpoznawanie i leczenie oraz badania kliniczne u chorych z wrodzonym obrzękiem naczynioruchowym na tle niedoboru C1 inhibitora - Hereditary angioedema – HAE /choroba rzadka /
- europejskiej sieci ośrodków wykonujących test aktywacji bazofilów BAT (euroBAT)
- europejskiej sieci pomiarów alergenów środowiskowych – EAN European Allergen Network, z siedzibą przy HNO Klinik w Wiedniu, prowadzącej ogólnodostępny portal dla osób z alergią wziewną (polleninfo.org).
Cennik opłat za świadczenia zdrowotne udzielane osobom nieubezpieczonym oraz innym osobom nieuprawnionym do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych
Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Pobierz
https://toksy-alergo.cm-uj.krakow.pl/
Activity
Centrum Alergologii
Szanowni Państwo,
W obecnej sytuacji epidemiologicznej schemat odczulania ustalamy indywidualnie dla każdego Pacjenta. W tym celu proszę umówić się na wizytę (telekonsultacje) do lekarza prowadzącego.
Numer do rejestracji: 12 424 86 59 i 12 424 86 56
Rejestracja telefoniczna do Centrum czynna jest w:
poniedziałki, wtorki oraz czwartki od godz. 11:00 do godz. 13:00,
oraz w środy i piątki od godz. 12:00 do 13:00.
Rejestracja osobista jest możliwa codziennie od godz. 8:00- 14:00 na ul. Botanicznej 3.
Prof. UJ, dr hab. med. Ewa Czarnobilska,
Kierownik Centrum Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Szczególną formą działalności Centrum Alergologii jest diagnostyka i leczenie alergii na leki i chemiczne związki małocząsteczkowe, alergii pyłkowej, alergii kontaktowej, alergii na jad owadów, alergii na gluten oraz obrzęku naczynioruchowego.
Poradnia jest krajowym centrum diagnostyki i leczenia obrzęku rodzinnego (HAE) i należy do europejskiej sieci obsługi chorych z tym schorzeniem. Z tej przyczyny prowadzi stałe liczne badania naukowe w ramach międzynarodowych badań klinicznych nad tym zespołem.
Istotną częścią działalności leczniczo Centrum jest edukacja indywidualna dla osób z astmą, alergią na nikiel, alergią pyłkową i wypryskiem dłoni w zakresie sposobów unikania narażenia na substancje uczulające, aerosoloterapii i pielęgnacji dłoni.
9 000 porad udzielanych w ciągu roku i 36 000 badań diagnostycznych rocznie.
Struktura:
- Poradnia Alergologiczna
- Oddział Leczenia Jednego Dnia - Hospitalizacje jednodniowe
- Pracownia Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii
- Pracownia Badań Czynnościowych i Układu Oddechowego
Przy Centrum Alergologii działa:
- Stała stacja pomiarów aeroalergenów dla Krakowa i rejonu: toksy-alergo.cm-uj.krakow.pl
- Centralny Ośrodek Wrodzonego Obrzęku Naczyniowego: www.su.krakow.pl/hae-center
- Stowarzyszenie Pomocy Chorym z Obrzękiem Naczynioruchowym: www.hae.org.pl
- Polskie Towarzystwo Zwalczania Chorób Alergicznych: www.ptzca.pl
Zabiegi diagnostyczne obejmują:
1. wszystkie skórne techniki testowe z pełnym zakresem uczulających substancji dobieranych indywidualnie. Wykonywane są testy punktowe, śródskórne, płatkowe, atopy patch tests
2. testy ekspozycyjne (doustne, donosowe, wziewne)
3. laboratoryjne testy pracy symulowanej
4. badania cytologiczne blon śluzowych nosa, spojówki, gardła, krtani
5. poziom swoistych alergenowo przeciwciał IgE
6. oznaczanie mediatorów alergii histamina, tryptaza)
7. badania spirometryczne z testami czynnościowymi, opory oddechowe, rynomanometria
8. laboratoryjne testy diagnostyczne (test aktywacji bazofilów pod wpływem substancji uczulających - Bazotest oraz test aktywacji uczulonych limfocytów-ELISPOT)
Badania laboratoryjne są wykonywane przez Pracownię Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii.
HAE Center
HAE Center
Zalecenia postępowania we wrodzonym obrzęku naczynioruchowym ze strony pisma Alergologii Polskiej - oficjalnego organu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Zostały one opracowane z istotnym udziałem pracowników Szpitala Uniwersyteckiego (Porębski, Stobiecki, Obtułowicz), którzy są ich współautorami.
Poniżej linki do artykułów.
Polskie zalecenia postępowania we wrodzonym obrzęku naczynioruchowym:
Wrodzony obrzęk naczynioruchowy
choroba rzadka (1/10 - 50tys ) – groźna
Hereditary angioedema–HAE wg ICD 10: D84.1
Wrodzony obrzęk naczynioruchowy jest chorobą rzadką (1:10-50 000), dziedziczoną autosomalnie, dominująco. Przyczyną choroby jest niedobór białka: C1inhibitora, który powoduje w ustroju skłonność do wzmożonej produkcji bradykininy pod wpływem różnych bodźców. Bradykinina jest bezpośrednią przyczyną powstawania obrzęku przez jej działanie rozszerzające naczynia kapilarne i powodowanie wzrostu przepuszczalności naczyń.
Główne objawy choroby to: napady powoli narastającego (do 24h) samoograniczającego się obrzęku tkanki podskórnej (dłonie, stopy, twarz, szyja, krocze) bez świądu i zmian pokrzywkowych lub obrzęku błon śluzowych (krtani, gardła, przewodu pokarmowego, moczowego) powodujące dolegliwości narządowe (uczucie przeszkody w gardle, zaburzenia połykania, duszność często napady bóli brzusznych) – mogące być przyczyną ciężkich powikłań w postaci bezdechu i niedrożności przewodu pokarmowego.
Objawy są oporne na zwykle skuteczne w usuwaniu obrzęków glikokortykosteridy i leki p-histaminowe. Częstość napadów i ich nasilenie, lokalizacją są zmienne i trudne do przewidzenia.
Charakterystycznie obrzęk ten:
- rozwija się powoli (do 24h), osiąga duże rozmiary i samoistnie ustępuje po 2-5 dniach.
- jest oporny na leki zwykle skuteczne w obrzękach: glikokortykosteroidy (encorton, metypred, dexaven, hydrocortizon) i leki przeciw histaminowe.
- obrzęk ustępuje sam powoli w okresie 3-5 dni.
Napad obrzęku może zagrażać życiu w przypadku obrzęku krtani, gardła, twarzy i silnego obrzęku narządów wewnętrznych (np. napady brzuszne).
Rozpoznawanie:
Rozpoznanie oparte jest na:
- charakterystycznych objawach opisanych powyżej i oporności na leki przeciwobrzękowe.
- zwykle dodatnim wywiadzie rodzinnym (75- 80 % przypadków). Ok. 20% chorych z ujemnym wywiadem rodzinnym przyjmuje się wystąpienie nowej mutacji u chorego.
- obniżeniu ( > 40% dolnej normy) stężenia C1INH i C4 w surowicy oraz aktywności C1INH.
Na tej podstawie rozpoznaje się typ I HAE (85% chorych) z niskim poziomem C1INH i aktywności C1 INH, oraz typ II (10-15% chorych), z niską aktywnością C1 INH i prawidłowym lub podwyższonym stężeniem jego w surowicy.
W roku 2000 opisano typ III HAE w którym objawy są takie jak w typie I i II HAE, a poziom i aktywność C1 INH są w normie. U tych chorych przyczyną napadów obrzęku jest wzmożona wrodzona aktywność czynnika XII (F12) krzepnięcia (czynnika Hagemana) związana z mutacją w genie F12.
Różnicowanie:
- obrzęk alergiczny – narasta szybko, często towarzyszy mu świąd i wykwity pokrzywkowe. Leki przeciwhistaminowe, adrenalina, glikokortykosteroidy są skuteczne
- nabyty obrzęk naczynioruchowy – objawy i kliniczny przebieg podobne jak we wrodzonym obrzęku naczynioruchowym. Wywiad rodzinny ujemny. Pierwsze objawy obrzęku pojawiają się zwykle powyżej 45 r.z.
Choroba podstawowa to schorzenia związane z proliferacją zwykle limfocytów B i zużyciem C1 inhibitora w ich przebiegu lub schorzenia z autoagresji w przebiegu których produkowane są przeciwciała anty C1inh. W różnicowaniu z wrodzonym obrzękiem naczynioruchowym pomocne może być oznaczanie stężenia C1q w surowicy chorych ulegające zwykle obniżeniu w tych przypadkach.
Wobec nieskuteczności glikokortykosteridów i leków p-histaminowych leczenie objawowe napadu nabytego obrzęku jest podobne do leczenia napadu HAE. Brak opracowanych standardów leczenia. Jednak należy się liczyć z małą skutecznością koncentratów ludzkiego i rekombinowanego C1inhibitora, wobec możliwości ich wzmożonego zużycia lub blokowania p-ciałami blokującymi C1INH w związku z chorobą podstawową. Zasadne wydaje się być stosowanie blokera receptora bradykininowego w napadzie obrzęku zagrażającego życiu (ikatybant).
- niealergiczny obrzęk polekowy – napady obrzęku bradykininowego po lekach osłabiających rozkład bradykininy (inhibitory ACE), zwiększających aktywność receptorów bradykininowych (estrogeny) a także po inhibitorach receptora angiotenzyny 1(sartany).
Leczenie:
pomoc doraźna w napadzie obrzęku:
1. łagodny napad obrzęku – zewnętrzny (obrzęk stopy, dłoni) nie wymaga leczenia ustąpi do 3 dni . Dla wstrzymania jego wzrostu i przyspieszenia ustąpienia można podać: Danazol, Exacyl
2. łagodny napad narządowy (brzuszny) – konieczne badanie chirurgiczne i usg brzucha celem wykluczenia innych przyczyn dolegliwości. Podajemy leki objawowe (p-bólowe), ew. Danazol, Exacyl
3. napad zagrażający życiu(obrzęk górnych dróg oddechowych w tym krtani, obrzęk twarzy, rejonu szyi , ciężki napad obrzęków narządowych np. napad brzuszny) wymaga niezwłocznego podania choremu:
- preparatu C1 inhibitora: Berinert 20U/kg lub Ruconest 50U/kg ew.
- inhibitora receptorów B2 bradykininy ( ikatybant- Firazyr – 30-60 mg podskórnie)
W przypadku braku tych leków podajemy świeże mrożone osocze.
Chory wymaga stałego monitorowania do całkowitego ustąpienia obrzęku.
W bezpośrednim zagrożeniu życia:
- konikotomia, bilansowanie wodno-elektrolitowe
4. leczenie przewlekłe podejmujemy w przypadkach gdy częstość napadów jest > 1/m-c.
Stosujemy:
- Exacyl 3 dz 1.0 (dzieci wg wagi) lub
- Danazol 100-200 mg dz /Winstrol 3 x 2 tabl
5. prewencja krótkoterminowa: przed zabiegami chirurgicznymi, stomatologicznymi podajemy 2h wcześniej C1 inhibitor lub Danazol 200 mg dz 2-3 dni, rozpoczynając jego stosowanie 24h przed zabiegiem.
6. prewencyjne leczenie przewlekłe stosujemy w przypadkach gdy nieskuteczne jest leczenie przewlekłe Danazolem lub Exacylem (e). Podajemy wówczas 2x w tygodniu preparaty C1 inhibitora w dawce:
- 20U/kg Berinert lub 50U /kg Ruconest przez okres kilku miesięcy.
7. prewencyjne podanie leków przed porodem nie jest konieczne. Konieczne natomiast jest posiadanie przez rodzącą preparatu C1inhibitora do niezwłocznego podania w przypadku pojawienia się wczesnych objawów napadu obrzękowego.
Każdy chory z napadami obrzęku o cechach opisanych powyżej winien niezwłocznie być skierowany do Ośrodka Centralnego (p. niżej) lub Regionalnego Obrzęku Wrodzonego Naczynioruchowego celem wykonania badań diagnostycznych i otrzymania dokumentów choroby i zaleceń dotyczących leczenia.
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Centralny Ośrodek Wrodzonego Obrzęku Naczynioruchowego
Hereditary Angioedema Center - HAE
Poradnia Alergologiczna; 31-531 Krakow, ul. Śniadeckich 10
tel./fax 48 12 423 11 22, www:su.krakow.pl/hae-center
*******
Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym z Obrzękiem Naczynioruchowym,
Aktualnie tworzona jest w kraju sieć ośrodków eksperckich stanowiąca
zaplecze lekarzy rodzinnych i ratowników.
więcej informacji na temat choroby na stronach:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; www.hae.org.pl
Komunikat
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Centralny Ośrodek Wrodzonego Obrzęku Naczynioruchowego -ORPHA 91 378
Hereditary Angioedema Center – HAE
Poradnia Alergologiczna; 31-531 Krakow, ul. Śniadeckich 10
tel./fax 48 12 423 11 22, www:su.krakow.pl/hae-center
*******
Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym z Obrzękiem Naczynioruchowym,
INFORMACJA
W związku z wprowadzaniem coraz silniejszych leków modyfikujących układ renina- angiotenzyna-aldosteron –stosowanych w leczeniu nadciśnienia i cukrzycy II:
blokerów DPP IV: 1.gliptyny (np. saxagliptin ) & 2. Inhibitory neprilysin (sacubitril)
informuje sie, że : iACE
sartany
blokery układu renina-angiotenzyna-aldosteron
są bezwzględnie p-wskazane u osób z napadami niealergicznego obrzęku naczynioruchowego w wywiadzie-
mogą indukować lekooporny obrzęk często rejonu twarzy
wskutek osłabienia degradcji bradykininy, bedacej przyczyną tego obrzęku
opornego na działanie glikokortykosteroidówKS, leków przeciwhistaminowych i adrenaliny
*
dodanie DPPIV (vildaglipin ) do iACE 4x zwiększa częstość
leko-opornego napadu obrzęku naczynioruchowego
więcej p. *wg Bas M, Greve J, Strassen U et al. : Angioedema induced by cardiovascular drugs:newplayers join old friends. Allergy, 2015;70(10):1196-1200.
W przypadku tego obrzęku skuteczny być może jako lek off label
bloker receptorów B2 bradykininy (ikatybant-Firazyr 30-30 mg sc. )
lub preparat C1 inhibitora ( Berinert, Ruconest w dawce wg wagi)
Krakow, 25.02.2016 prof. dr hab. med. Krystyna Obtułowicz
Pracownia Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii
Pracownia Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zajmuje się diagnostyką reakcji nadwrażliwości in vitro, diagnostyką cytologiczną w zakresie dróg oddechowych oraz analizą ekspozycji alergenowej w środowiska pacjenta na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego i każdego innego podmiotu leczniczego lub osób prywatnych.
Pracownia, jako medyczne laboratorium diagnostyczne znajduje jest w ewidencji laboratoriów prowadzonej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych (nr 2663).
Wykaz badań prowadzonych w Pracowni:
Badania cytologiczne dróg oddechowych (diagnostyka alergologiczna, laryngologiczna, medycyna pracy):
- cytologia błony śluzowej górnych dróg oddechowych: śluzówki nosa, gardła, krtani, spojówki oka pobierana metodą złuszczeniową
Badania cytologiczne dróg oddechowych
Badania cytologiczne dróg oddechowych (diagnostyka alergologiczna, laryngologiczna, medycyna pracy):
Cytologia złuszczeniowa błony śluzowej to badanie:
- małoinwazyjne
- wykonane w każdym wieku i niezależnie od nasilenia objawów
- możliwe do wielokrotnego powtarzania
Materiał cytologiczny jest analizowany pod kątem obecności komórek zapalnych (napływowych), związaną z funkcją obronną śluzówki, ale też toczących się na jej powierzchni odczynów patologicznych, a także w kierunku oceny morfologicznej i ilościowej komórek warstwy nabłonka.
Główne wskazania do wykonania cytologii błony śluzowej górnych dróg oddechowych to:
- diagnostyka różnicowa nieżytów nosa ze wskazań alergologicznych i laryngologicznych (alergiczny nieżyt nosa, niealergiczny nieżyt nosa, nieżyt infekcyjny)
- monitorowanie terapii, ocena niepożądanego działania donosowych leków miejscowych
- diagnostyka nieżytów nosa pochodzenia zawodowego (ocena próby prowokacji donosowej pod kątem alergicznego nieżytu nosa, diagnostyka nieżytu zanikowego pochodzenia zawodowego)
Przygotowanie pacjenta do badania:
Przed badaniem
Przed badaniem należy na 7 dni odstawić leki antyhistaminowe, preparaty wapnia, natomiast sterydy miejscowe na 10-14 dni.
Badanie podlega corocznej kontroli jakości prowadzonej przez Labquality Oy
Oprócz badania cytologiczne śluzówki nosa, wykonywane są także wymazy z błony śluzowej gardła, krtani i spojówki celem półilościowej oceny obecności materiału zapalnego.
Miejsce wykonywania badań i rejestracja:
Pracownia Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii; Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
- Botaniczna 3 (wejście od ul. Lubicz)
Telefon do Pracowni: 12 424 86 77, 12 424 86 80
Rejestracja: 12 424 86 09 (w godzinach 8:00-17:00).
Badania układu dopełniacza:
- aktywność C1 inhibitora
- układ dopełniacza (3 drogi aktywacji: klasyczna, alternatywna, lektynowa)
- stężenie C1q
- stężenia i aktywność czynnika XII układu krzepnięcia
Test Aktywacji Bazofilów BAT
Test Aktywacji Bazofilów polega na przeprowadzeniu w warunkach laboratoryjnych prowokacji komórek krwi pacjenta z wybranymi alergenami i oceny stopnia ich reaktywności.
Analiza aktywacji bazofilów przy użyciu cytometrii przepływowej, dzięki wysokiej czułości i swoistości stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod diagnostycznych, szczególnie w przypadkach ciężkich reakcji anafilaktycznych.
W celu umówienia badania należy zadzwonić bezpośrednio do Pracowni: 12 424 86 77, 12 424 86 80
Panele alergenowe IgE - test przesiewowy podający równocześnie ilościowe stężenie przeciwciał IgE dla wybranej grupy alergenów (wziewnych, pokarmowych, leków, jadów owadów, mieszanych).
ALEX2 – test molekularny
Multipleksowe badanie umożliwiające równoczesny ilościowy pomiar stężenia 295 specyficznych IgE dla molekularnych składników alergenów oraz pełnych ekstraktów alergenowych i całkowitego stężenia IgE.
Spersonalizowana diagnostyka molekularna pozwala na zdefiniowanie profilu alergenowego nadwrażliwości pacjenta (wykrycie uczulenia pierwotnego). Zastosowanie testu ma wymierne korzyści w podjęciu decyzji o immunoterapii, określeniu prawdopodobieństwa występowania reakcji krzyżowych i ryzyka reakcji anafilaktycznej.
W celu umówienia badania należy zadzwonić bezpośrednio do Pracowni: 12 424 86 77, 12 424 86 80
Badania alergenów środowiskowych:
- badanie stężenia zarodników grzybów, pyłku roślin, alergenów roztoczy i alergenów kota w ramach pomiarów indywidualnych dla pacjentów (badania komercyjne)
Telefon do Pracowni: 12 424 86 77, 12 424 86 80
Rejestracja na badania: 12 424 86 09
Badania alergenów środowiskowych
W Pracowni prowadzone są pomiary na zlecenie pod kątem obecności biologicznych czynników środowiskowych, w tym pyłku roślin i zarodników grzybów w próbach powietrza w pomieszczeniach wewnętrznych, jako nośników alergenów powietrznopochodnych oraz białek alergennych odzwierzęcych (kot, roztocza kurzu domowego) w próbach kurzu. Alergeny naturalne obecne w pomieszczeniach wewnętrznych mogą nasilać objawy chorób alergicznych u osób uczulonych, w tym alergicznego nieżytu nosa, astmy oskrzelowej, czy alergicznego zapalenia spojówek.
Badania mogą być wykonywane w pomieszczeniach prywatnych (mieszkania) oraz służbowych (zakłady pracy). Próby są pobierane metodą wolumetryczną, z wykorzystaniem aparatów stacjonarnych, jak i personalnych. Czas pomiary zależy od specyfiki miejsca, dostępne są próby kilkugodzinne (pomiary indywidualne), dobowe i tygodniowe. Pomiar prowadzony przez dłuższy okres czasu wymaga indywidualnego ustalenia.
Miejsce wykonywania analiz i rejestracja:
Pracownia Badań Alergenów Środowiskowych i Cytologii; Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
ul. Botaniczna 3, Kraków
Telefon do Pracowni w celu rejestracji i omówienia szczegółów pomiaru: 12 424 86 77, 12 424 86 80
Cennik opłat za świadczenia zdrowotne udzielane osobom nieubezpieczonym oraz innym osobom nieuprawnionym do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych
Centrum Alergologii 0 B - TueAMCETE_January+0100RJanAMCET_0C8 Pobierz
People
Centrum Alergologii
W skład zespołu wchodzą:
- lekarze alergolodzy (specjaliści chorób wewnętrznych, pediatrii, dermatologii i laryngologii) pielęgniarki alergologiczne,
- farmaceuta i analityk
- fizyk medyczny
- technik elektroradiologii
Nasz personel
Kierownik
Ewa Czarnobilska
prof. dr hab. n. med.
Lekarze
Małgorzata Bulanda
dr n. med.
Ewa Czarnobilska
prof. dr hab. n. med.
Urszula Drzewiecka-Kotwica
Anna Dzieża-Grudnik
Joanna Górecka
Iwona Kudłacik
Marcel Mazur
dr n. med.
Olga Plackowska
Grzegorz Porębski
dr hab. n. med.
Karolina Redel
Barbara Rusinek
Małgorzata Sacha
Marcin Stobiecki
dr n. med.
Małgorzata Wach-Pizoń
Pielęgniarki
Marcela Juras
p.o. Pielęgniarki koordynującej
Zofia Baran
Teresa Firek
Agata Kowalska
Rejestratorki i Rejestratorzy medyczni
Agnieszka Kowal
Elżbieta Sikora
Contact
Centrum Alergologii
Informacja dla Pacjentów
W obecnej sytuacji epidemiologicznej schemat odczulania ustalamy indywidualnie dla każdego Pacjenta. W tym celu proszę umówić się na wizytę (telekonsultacje) do lekarza prowadzącego.
Numer do rejestracji: 12 424 86 59 i 12 424 86 56
Rejestracja telefoniczna do Centrum czynna jest w:
poniedziałki, wtorki oraz czwartki od godz. 11:00 do godz. 13:00, oraz w środy i piątki od godz. 12:00 do 13:00.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Rejestracja osobista jest możliwa codziennie od godz. 8:00- 14:00 na ul. Botanicznej 3, 31-503 Kraków.
Prof. UJ, dr hab. med. Ewa Czarnobilska,
Kierownik Centrum Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Szanowni Państwo,
W związku ze zmianą lokalizacji Szpitala Uniwersyteckiego i zmianami organizacyjnymi uprzejmie prosimy Pacjentów odczulanych na jad owadów błonkoskrzydłych o kierowanie się do Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej, przy ul. Botanicznej 3.
Rejestracja telefoniczna do Centrum czynna jest w:
poniedziałki, wtorki oraz czwartki od godz. 11:00 do godz. 13:00,
oraz w środy i piątki od godz. 12:00 do 13:00.
Rejestracja osobista jest możliwa codziennie od godz. 8:00- 14:00 na ul. Botanicznej 3, 31-503 Kraków.
Sekretariat:
- tel.: 12 424 86 50
- tel.:12 424 86 30.
Rejestracja:
- tel. 12 424 86 59
- tel.: 12 424 86 56
Dyżurka pielęgniarska:
- tel. 12 424 86 09
Centrum Alergologii
Ewa Czarnobilska prof. dr hab. n. med.
Oddział kliniczny
ul. Botaniczna 3
Sekretariat: tel. 12 424 86 50
centrumalergologii@su.krakow.pl
Rejestracja
SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Kopernika 36, 31-501 Kraków
ul. Jakubowskiego 2, 30-688 Kraków
Adres skrytki EPUAP: /SU/skrytka
Numer księgi rejestrowej: 000000018583
NIP: 675-119-94-42
REGON: 000288685
KRS: 0000024155
Nowa Siedziba SU Kraków -Prokocim
Jakubowskiego 2, 30-688 Kraków