Standardy ochrony dzieci w Szpitalu Uniwersyteckim

Strefa kontrahenta

Droga Pacjentko i Drogi Pacjencie!

Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Dziecko w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie jest traktowane z szacunkiem oraz uwzględnieniem jego potrzeb. Niedopuszczalne jest stosowanie wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Personel Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, realizując cele związane z ochroną dzieci, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz swoich kompetencji.

Aby realizować te zasady wprowadziliśmy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Standardy Ochrony Dzieci, których pełną wersję znajdziesz na naszej stronie internetowej www.su.krakow.pl w zakładce „Standardy Ochrony Dzieci”.

W rozumieniu przyjętych w Szpitalu Standardów Ochrony Dzieci, dzieckiem jest osoba do ukończenia 18 roku życia, a przez krzywdzenie dziecka rozumiemy nie tylko popełnienie na jego szkodę przestępstwa, ale także zamierzone lub niezamierzone działanie osoby dorosłej lub innego dziecka, które niekorzystnie wpływa na rozwój fizyczny lub psychiczny dziecka.

Zależy nam abyś czuł się u nas bezpiecznie. Nasz personel nie tylko udziela ci świadczeń zdrowotnych, ale również otoczy Cię opieką i udzieli wszelkiej pomocy, jeśli doświadczyłeś krzywdy ze strony dorosłych osób lub rówieśników. Nie obawiaj się zgłosić tego personelowi Szpitala. Udzielimy Ci wsparcia i podejmiemy odpowiednie działania, żeby Ci pomóc.

Korzystając z Internetu pamiętaj, żeby przestrzegać naszych zasad określonych w Regulaminie korzystania  z  darmowej  i  bezprzewodowej  sieci  komputerowej  (WiFi  o  nazwie „SU.InternetDlaGosci”) a także zachowaj ostrożność: nie podawaj swoich danych osobowych, adresu zamieszkania czy numeru telefonu, nie korzystaj ze stron, które nie są dla Ciebie przeznaczone.

Pomoc możesz uzyskać:

 Od każdego członka naszego personelu

Osobą odpowiedzialną w Szpitalu za Standardy Ochrony Dzieci jest Pani Doktor Anna Depukat, do której możesz zadzwonić 12 424 87 42 lub napisać maila This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Osobą, która opracowuje plan wsparcia dla dziecka, które doświadczyło krzywdzenia jest Pan Doktor Maciej Pilecki, do którego możesz zadzwonić 12 424 87 40, 12 424 87 06 lub napisać maila This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pomoc możesz uzyskać także w następujących miejscach:
  • Telefon Zaufania Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę 116 111
  • Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00 (czynny w środy i czwartki od 17.00 do 19.00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy)
  • Telefon Zaufania Młodych 22 484 88 04 dostępny od poniedziałku do piątku od 13.00 do 20.00
  • Telefon Zaufania w Krakowie 12-413–71–33 (czynny w godzinach od 16-21)
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie ul. Radziwiłłowska 8b, 31-026 Kraków strona internetowa oik.krakow.pl Całodobowy numer interwencyjny: 12 421 92 82
  • w przypadku, gdy obawiasz się o swoje życie i zdrowie nie wahaj się i zadzwoń na Policję 112
Nasza prośba

 Jednocześnie prosimy Cię abyś Ty również okazywał szacunek innym pacjentom Szpitala a także naszemu personelowi. Pamiętaj, że w Szpitalu obowiązuje:

  • bezwzględny zakaz stosowania przemocy w jakiejkolwiek formie, w tym z wykorzystaniem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (np. Internet, telefon komórkowy);
  • zasada poszanowania dla cudzej własności, prywatności i przestrzeni
  • zasada, że wszelkie konflikty winny być rozwiązywane z udziałem naszego personelu.

Dyrektor i Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Standardy Ochrony Dzieci Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie [wyciąg] Pobierz

Standardy ochrony dzieci - wersja pełna [do pobrania] Pobierz

We use cookies to optimize your experience. By browsing our site you agree to our Privacy Policy.