Wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego
W ostatni piątek Szpital Uniwersytecki w Krakowie otrzymał - pierwszą z dwóch - karetek przyznanych w ramach pomocy Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.
Ambulans jest przystosowany do bezpiecznego niesienia pomocy osobom zarażonym COVID-19. Posiada także wyposażenie w pełni zgodne z wymaganiami Państwowego Ratownictwa Medycznego (m.in.: nosze, defibrylator i respirator, plecaki ratownicze czy torby pediatryczne). Wartość jednego samochodu to ponad 600 tys. zł.
Uroczyste wręczenie odbyło się pod budynkiem Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Uczestniczyli w nim m.in. Wicemarszałek Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Łukasz Smółka, Marcin Jędrychowski dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz dr n. med. Małgorzata Popławska dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.
- Będzie to karetka dedykowana do realizacji terapii pozaustrojowych – podkreślił Dyrektor Marcin Jędrychowski. – Jest to bez wątpienia rozwiązanie nowatorskie, które do tej pory w kraju istnieje w bardzo niewielu miejscach i mam nadzieję, że przyczyni się w istotny sposób się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów.
- Z myślą i troską o zdrowie mieszkańców naszego regionu, ale także z dbałością o komfort pracy wszystkich ratowników medycznych i lekarzy będziemy sukcesywnie przekazywać następne zamówione ambulanse do poszczególnych szpitali i jednostek ratowniczych – zapewnił Wicemarszałek Łukasz Smółka.
Zakup ambulansu został dofinansowany ze środków unijnych w ramach projektu projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Medyczny” dofinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (9 Oś Priorytetowa Region Spójny Społecznie, Działanie 9.2 Usługi Społeczne i Zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi Społeczne i Zdrowotne w Regionie).
Galeria zdjęć