Studia MBA dla Szpitala Uniwersyteckiego
Doskonalenie szpitala jako organizacji, rozwój projektów badawczych to ważne wartości. To właśnie one przyświecają stworzonemu przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie programowi MBA, który został dopasowany specjalnie do potrzeb pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Odpowiednie porozumienie regulujące realizację studiów MBA zostało właśnie podpisane przez reprezentantów obu tych znamienitych krakowskich instytucji.
W oparciu o zapisy dokumentu, Uczelnia deklaruje kształcenie kadr Szpitala Uniwersyteckiego w ramach programu MBA in Healthcare. Studia będą realizowane przez Krakowską Szkołę Biznesu przy współpracy merytorycznej z Centrum Ekonomiki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia. W pierwszej edycji studiów uczestniczyć będzie 30 pracowników z różnych obszarów zarządzania Szpitalem.
Krakowska Szkoła Biznesu to wyspecjalizowana jednostka dydaktyczna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie powołana do prowadzenia menedżerskich studiów podyplomowych i MBA. Programy MBA prowadzone przez KSB są w czołówce rankingów tego typu studiów w Polsce.
- Z niecierpliwością czekam na początek studiów, który mimo pandemii zaplanowaliśmy na wiosnę tego roku. Mam nadzieję, że tworzony specjalnie na potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego program kształcenia spełni oczekiwania moich pracowników i w przyszłości pomoże nam w kierowaniu naszą placówką – komentuje dyrektor Marcin Jędrychowski.
Z kolei dyrektor Centrum Ekonomiki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia UEK prof. nadzw. dr hab. Beata Buchelt podkreśla, iż jest to pierwszy w Polsce program MBA „szyty na miarę” potrzeb konkretnej placówki medycznej.
- Cieszę się, iż udało się nam nawiązać współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim mimo pandemii, w której stoi on na pierwszej linii frontu, mówi prof. Buchelt. - Realizacja studiów w KSB UEK zaplanowana jest tak, aby w pełni odnosiła się do specyfiki SU i wyzwań przed nim stojących. Jestem przekonana, że ten program MBA pomoże kadrze zarządzającej szpitalem w ich codziennej pełnej wyzwań pracy.
fot. Archiwum UEK