Szpital Liderem Małopolski 2019!
Już po raz dwudziesty Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznała Tytuły „Najlepszych Przedsięwzięć Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2019". Jest to prestiżowa nagroda wyróżniająca najważniejsze przedsięwzięcia o charakterze społecznym i infrastrukturalnym. W tym roku to właśnie Szpital Uniwersytecki może poszczycić się tym zaszczytnym tytułem.
Uroczysta gala, podczas której przedstawione zostaną Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce - LIDER MAŁOPOLSKI 2019, odbędzie się 23 marca 2020 r. o godz. 11 w Akademii Górniczo Hutniczej
w Krakowie. Wydarzeniu patronować będą Marszałek Województwa Małopolskiego Wojewoda Małopolski oraz Prezydent Miasta Krakowa.
Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie to najnowocześniejsza i największa placówka medyczna zarówno w Polsce, jak i w tej części Europy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,2 mld zł. Na ponad 15 ha powstało 10 budynków medycznych, w których mieści się 925 łóżek dla chorych, 24 oddziały kliniczne, 37 specjalistycznych poradni, nowoczesne laboratoria diagnostyczne oraz zintegrowany blok operacyjny, składający się z 20 sal, w tym sali hybrydowej i robotycznej. Na terenie szpitala znajduje się 1 200 miejsc parkingowych oraz lądowisko dla helikopterów.
W Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie znajdują unikatowe w skali kraju rozwiązania i urządzenia medyczne. Są to m.in.: robot chirurgiczny oraz robot neurochirurgiczny, nóż cybernetyczny, ramię O-Arm czy najnowocześniejszy aparat do tomoterapii. Zostały one zakupione w ramach projektu pn. „Wyposażenie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Kraków-Prokocim” dofinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 12. Infrastruktura Społeczna, Działanie 12.1 Infrastruktura ochrony zdrowia, Poddziałanie 12.1.1 Strategiczna infrastruktura ochrony zdrowia w regionie).
Nowy kompleks w Krakowie-Prokocimiu ma możliwość znacznego wpływu na zapewnienie wysokiego poziomu ochrony zdrowia mieszkańcom Krakowa i Małopolski.