Diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych
Projekt dotyczący diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych
Szpital Uniwersytecki w Krakowie realizuje projekt pn.: „Wzmocnienie potencjału jednostek Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w obszarze diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych”, na który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020, Osi priorytetowej: IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia. Działanie: 9.2.Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych.
Projekt aplikował w konkursie zamkniętym w zakresie wsparcia oddziałów oraz innych jednostek organizacyjnych szpitali ponadregionalnych udzielających świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych na rzecz osób dorosłych, dedykowanych chorobom nowotworowym oraz wsparcia pracowni diagnostycznych oraz innych jednostek zajmujących się diagnostyką współpracujących z oddziałami oraz innymi jednostkami organizacyjnymi szpitali ponadregionalnych, udzielających świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych na rzecz osób dorosłych, dedykowanych chorobom nowotworowym.
Projekt realizowany jest w latach 2017 -2019 na zasadach określonych w Umowie o dofinansowanie nr POIS.09.02.00-00-0015/16-00/45/2017/1304 oraz zawartego Aneksu nr 1 z dnia 11.12.2018 r. z terminem kwalifikowalności wydatków do dnia 31.07.2019 r.
Celem ogólnym (strategicznym) projektu jest poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w obszarze diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych u osób dorosłych, wzmocnienie potencjału jednostek leczniczych Szpitala jak również zwiększenie dostępności pacjentów do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Odpowiadającym mu celem bezpośrednim jest modernizacja i unowocześnienie zasobów infrastrukturalnych jednostek organizacyjnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, udzielających specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w obszarze diagnozowania i terapii chorób nowotworowych oraz jednostek współpracujących z nimi, a także dostosowanie ich do aktualnych potrzeb w celu poprawy jakości usług zdrowotnych w zakresie chorób nowotworowych u osób dorosłych.
Projekt realizuje zakup aparatury medycznej, która zostanie zainstalowana w oddziałach klinicznych oraz zakładach diagnostycznych dziewięciu jednostek organizacyjnych Szpitala, zaangażowanych w proces diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.
Są to:
- Zakład Diagnostyki Patomorfologicznej, ul. Grzegórzecka 16
- Zakład Diagnostyki Obrazowej, Pracownia Mammografii, ul. Kopernika 19
- Zakład Diagnostyki Obrazowej, Pracownia Rezonansu Magnetycznego, ul. Kopernika 50
- Zakład Diagnostyki Hematologicznej, ul. Kopernika 17
- Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej, ul. Kopernika 40
- Oddział Kliniczny Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich, ul. Kopernika 21
- Oddział Kliniczny Otolaryngologii, ul. Śniadeckich 2
- Oddział Kliniczny Neurochirurgii i Neurotraumatologii, ul. Botaniczna 3
- Apteka Szpitala Uniwersyteckiego, ul. Kopernika 19 a.
Całkowita wartość projektu określona umową o dofinansowanie wynosi 13 385 547,00 zł., w tym na zakup sprzętu medycznego i oprogramowania zaplanowano wydatki w wysokości 13 346 500,00 zł Dofinansowanie ze środków UE – 11 377 714,94 zł
Wkład własny współfinansowany ze środków MZ – 2 007 832,06 zł
Zakończenie realizacji zakresu rzeczowego projektu przewidziano na koniec lipca 2019 roku.
Szpital Uniwersytecki w Krakowie informuje, iż zgodnie z zapisami § 4 ust. 17 Umowy o dofinansowanie projektu pn.: Wzmocnienie potencjału jednostek Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w obszarze diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, realizowanego w ramach 9.2.Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych w zakresie wsparcia oddziałów oraz innych jednostek organizacyjnych szpitali ponadregionalnych, udzielających świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych na rzecz osób dorosłych, dedykowanych chorobom układu krążenia oraz wsparcia pracowni diagnostycznych oraz innych jednostek zajmujących się diagnostyką, współpracujących z jednostkami wymienionymi powyżej (roboty budowlane, doposażenie) dla projektów realizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z wyłączeniem województwa mazowieckiego oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, wszelkie potencjalne nieprawidłowości i podejrzenia nadużyć finansowych dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko mogą być zgłaszane za pośrednictwem udostępnionego przez Ministerstwo Rozwoju specjalnego adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci.”