OGŁOSZENIE o uzupełniającym naborze placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej do współpracy w ramach projektu pn. „Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu” w zakresie udzielania świadczeń medycznych pacjentom zakwalifikowanym do projektu oraz udziału personelu medycznego placówek POZ w szkoleniach
Kraków, dnia 20 marca 2020 r.
OGŁOSZENIE o uzupełniającym naborze placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej do współpracy w ramach projektu pn. „Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu” w zakresie udzielania świadczeń medycznych pacjentom zakwalifikowanym do projektu oraz udziału personelu medycznego placówek POZ w szkoleniach
Szpital Uniwersytecki w Krakowie ogłasza otwarty, uzupełniający nabór placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej z województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego do współpracy w ramach projektu pn. „Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu” w zakresie udzielania świadczeń medycznych pacjentom zakwalifikowanym do projektu oraz udziału personelu medycznego placówek POZ w szkoleniach.
Nabór jest realizowany w ramach Projektu pn. „Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu” nr POWR.05.01.00-00-0032/17 złożonego w odpowiedzi na konkurs pn. " Profilaktyka chorób naczyń mózgowych " nr POWR.05.01.00-IP.05-00-004/17 ogłoszony w ramach V Osi priorytetowej Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działania 5.1 Programy profilaktyczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
1. Dane Zamawiającego
SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie
ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków
NIP: 675-11-99-442|
REGON: 000288685
KRS: 0000024155
Tel: 12 424 70 00
Fax: 12 424 74 87
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres strony internetowej: www.su.krakow.pl
2. Tryb udzielenia zamówienia
Do udzielenia przedmiotowego zamówienia stosuje się przepisy dotyczące zamówień na usługi społeczne i inne szczególne usługi, wymienione w rozdziale 6 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164, z późn. zm.). Wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w art. 138g ust.1., więc do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy art. 138 o ust. 2-4 ww. Ustawy Pzp.
3. Cel naboru uzupełniającego
Celem naboru jest nawiązanie współpracy z placówkami POZ w zakresie świadczenia usług podstawowej opieki zdrowotnej z terenu 3 województw (małopolskie, śląskie, świętokrzyskie) w zakresie działań profilaktycznych oraz przeszkolenia co najmniej po dwie osoby (lekarze lub pielęgniarki) z każdego podmiotu, z którym podpisana zostanie ww. umowa współpracy w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz strategii leczenia chorób naczyń mózgowych, z uwzględnieniem kluczowych elementów wiedzy medycznej jaką powinien posiadać lekarz/pielęgniarka POZ , tj.:
- prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie profilaktyki chorób naczyń mózgowych;
- znajomość metod diagnostycznych oraz dostępnych badań z uwzględnieniem ich właściwego doboru;
- umiejętność leczenia oraz terapii chorych z chorobami naczyń mózgowych;
- umiejętność prowadzenia procesu rehabilitacji osób po leczeniu chorób naczyń mózgowych;
- właściwa komunikacja z chorym.
4. Opis przedmiotu naboru
- Przedmiotem naboru jest współpraca placówki POZ z Zamawiającym, i jego Partnerem, w ramach realizacji projektu pn. „Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu” nr POWR.05.01.00-00- 0032/17 złożonego w odpowiedzi na konkurs pn. "Profilaktyka chorób naczyń mózgowych” nr POWR.05.01.00-IP.05-00-004/17 ogłoszony w ramach V Osi priorytetowej Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działania 5.1 Programy profilaktyczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, w zakresie:
- Realizacji świadczeń zdrowotnych na poziomie placówki POZ na rzecz pacjentów z przedziału wiekowego 40-65 lat (kobiety i mężczyźni), w wieku produkcyjnym, czynnych zawodowo u których zostanie ocenione podwyższone ryzyko wystąpienia udaru mózgu i związku z tym narażenie na opuszczenie rynku pracy. Osoby będą badane pod kątem palenia papierosów, nadużywania alkoholu, otyłości brzusznej, migotania przedsionków, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, bezobjawowego zwężenia tętnic szyjnych oraz zburzeń gospodarki lipidowej. Badaniu zostaną poddane zarówno kobiety jak i mężczyźni, bez względu na stopień niepełnosprawności.
Rozliczeniu podlegać będą udzielone konsultacje, w wyniku których lekarz placówki POZ poprawnie zakwalifikuje pacjenta do programu, na podstawie ustalonych kryteriów kwalifikowalności, zdefiniowanych w „Ogólnopolskim programie profilaktyki chorób naczyń mózgowych” tj.:
- Palenie tytoniu;
- Otyłość;
- Migotanie przedsionków;
- Nadciśnienie tętnicze;
- Spożywanie alkoholu.
W trakcie trwania projektu przeszkolony lekarz POZ włącza do I etapu projektu (pakiet podstawowy) 100 pacjentów. Wśród uczestników etapu podstawowego lekarz POZ kwalifikuje 30 osób do etapu II (pakiet rozszerzony). Do etapu III (diagnostyka pogłębiona) lekarz POZ wybiera maksymalnie 6 osób uczestniczących w etapie II. Etap III projektu realizowany jest w Oddziale Klinicznym Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Wynagrodzenie za świadczenie lekarza w placówce POZ (za jedną konsultację w pakiecie podstawowym) wynosi 48 zł brutto oraz 108 zł brutto (za jedną konsultację w pakiecie rozszerzony).
- Udziału zatrudnionego w placówce POZ lub współpracującego z placówką POZ personelu medycznego tj. lekarze, pielęgniarki (minimum 2 osoby z placówki POZ) w szkoleniach organizowanych przez Zamawiającego dotyczących zwiększenia wiedzy i kompetencji kadry medycznej w zakresie profilaktyki, chorób naczyń mózgowych.
Realizacja szkoleń odbędzie się zgodnie z harmonogramem ustalonym po zakończeniu naboru placówek POZ, i który będzie na bieżąco przekazywany placówkom POZ oraz zamieszczany na stronie projektu https://su.krakow.pl/profilaktyka-chorob-naczyn-mozgowych.
Koszty organizacji szkoleń w tym zwrot kosztów dojazdu ponosi Zamawiający z wyłączeniem opłat za nocleg.
Udział w szkoleniu wyznaczonego przez placówkę POZ personelu medycznego jest obowiązkowy. Nie dopuszcza się przystąpienia do projektu placówki POZ, która nie zadeklaruje udziału w szkoleniu personelu medycznego.
Realizacja projektu uwzględnia wpływ na polityki horyzontalne UE, w tym wpływ na zachowanie równości szans kobiet i mężczyzn, dlatego w szkoleniach może wziąć udział określona liczba kobiet i mężczyzn. Zamawiający przyjął, że w szkoleniach łącznie weźmie udział 70 kobiet i 50 mężczyzn. Wskaźnik liczby kobiet i mężczyzn biorących udział w szkoleniach będzie na bieżąco monitorowany przez Zamawiającego z zastrzeżeniem prawa do ustalania składu personelu medycznego typowanego do udziału w szkoleniach, tak aby możliwe było osiągnięcie wskaźnika.
- Z udziału w naborze wykluczone są podmioty powiązane kapitałowo lub finansowo z Zamawiającym i Partnerami projektu, gdzie przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu beneficjenta czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa lub nie został określony przez IZ PO;
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej,
- pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
- Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień:
85.12.10.00-3 – usługi medyczne.
5. Termin wykonania zamówienia
- Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w okresie: od dnia zawarcia umowy do 30.10.2020r.
- W przypadku przedłużenia trwania Projektu Umowa z placówką POZ obowiązuje do dnia zakończenia Projektu zgodnie z umową z Ministerstwem Zdrowia.
6. Warunki udziału placówek POZ w naborze
Placówka POZ przystępująca do naboru powinna wykazać, że:
- Posiada jednostkę organizacyjną lub siedzibę na obszarze realizacji Projektu tj. na terenie jednego
z województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego; - Posiada na dzień składania Oferty podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń lekarza POZ umożliwiającą realizację przedmiotu zamówienia;
- Dysponuje personelem medycznym zatrudnionym w Placówce POZ (bez względu na formę zatrudnienia) niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia minimum 2 osoby, w tym co najmniej 1 lekarz POZ;
- Deklaruje udział w szkoleniach organizowanych przez Zamawiającego min. 2 osoby z personelu medycznego zatrudnionego w placówce POZ lub współpracującego z placówką POZ – lekarz lub pielęgniarka.
7. Sposób przygotowania i złożenia oferty
- Ofertę należy sporządzić w języku polskim.
- Oferta musi zawierać:
Wypełniony i podpisany Formularz Ofertowy zawierający Oświadczenie Oferenta o spełnieniu warunków udziału - wg Załącznika nr 1.
- Składana oferta wymaga podpisu osoby/osób uprawnionych do reprezentowania placówki POZ składającej ofertę zgodnie z wymaganiami ustawowymi. Osoba podpisująca ofertę zobowiązana jest załączyć do oferty dokumenty z których będzie wynikało prawo do reprezentacji Placówki POZ. Jeżeli ofertę podpisuje inna osoba, niż wynika to z prawa do reprezentacji, wraz z Ofertą zobowiązana jest ona złożyć stosowne Pełnomocnictwo.
- Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej lub drogą elektroniczną z tym , że:
SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie
ul. Mikołaja Kopernika 36
31-501 Kraków
z dopiskiem: Sekcja ds. Działalności Komercyjnej i Nowych Projektów
Oferta – Nabór placówek POZ do projektu
„Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu”
- jeśli oferta jest składana pisemnie, musi być ona zawarta w zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu w sposób zapewniający nieujawnienie treści oferty do chwili jej otwarcia. Zamknięta koperta lub inne opakowanie musi być opatrzone danymi oferenta (nazwa i adres lub pieczęć firmowa oferenta) oraz zawierać oznaczenie:
- jeśli oferta jest składana drogą elektroniczną (e-mailowo), w tytule e -maila należy podać:
„Oferta – Nabór placówek POZ do projektu „Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie
w zdrowiu”.
Oferta musi być przesłana do Zamawiającego w formie załącznika zawierającego skan (format pliku PDF) dokumentów wymienionych w par. 7 ust. 7.2.
- Oferty niekompletne lub niezgodne z warunkami udziału w naborze będą odrzucone.
- Jedna placówka POZ może złożyć jedną ofertę.
- Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych lub wariantowych.
- W trakcie oceny oferty Zamawiający może zażądać od Oferenta wyjaśnień dotyczących treści złożone oferty.
- Wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Oferent.
- Pytania dotyczące składania ofert należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
8. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
- Nabór ofert odbywa się w sposób ciągły aż do uzyskania założonej liczby placówek POZ.
Termin zakończenia naboru uzupełniającego - do otrzymania założonej liczby ofert spełniających kryteria formalne i merytoryczne.
- Ofertę w formie pisemnej należy złożyć w siedzibie SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie, ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków, w dni robocze w godz. 8:00-14:30.
- Ofertę w formie elektronicznej należy złożyć na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie załącznika zawierającego skan (format pliku PDF) dokumentów wymienionych w par. 7 ust. 7.2.
9. Dodatkowe postanowienia dotyczące naboru
- Termin związania ofertą: 30 dni kalendarzowych od zakończenia terminu składania ofert.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu składania Ofert.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia negocjacji z placówkami POZ przed dokonaniem wyboru oferty najkorzystniejszej.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym jego etapie.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakończenia naboru na każdym jego etapie, w szczególności
z powodu wyczerpania puli dostępnych miejsc. - Zamawiający o wynikach naboru powiadomi wszystkie placówki POZ, które złożyły ofertę oraz zamieści stosowną informację na stronie internetowej Zamawiającego.
10. Kryteria oceny oferty
- Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
- Placówka POZ przystępująca do naboru posiada jednostkę organizacyjną lub siedzibę na obszarze realizacji Projektu tj. na terenie jednego z województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego;
- Placówka POZ przystępująca do naboru posiada na dzień składania Oferty podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń lekarza POZ umożliwiającą realizację przedmiotu zamówienia;
- Placówka POZ przystępująca do naboru dysponuje personelem medycznym zatrudnionym w Placówce POZ (bez względu na formę zatrudnienia) niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia tj. minimum
2 osoby, w tym co najmniej 1 lekarza POZ; - Placówka POZ przystępująca do naboru deklaruje udział w szkoleniach organizowanych przez Zamawiającego min. 2 osób z personelu medycznego zatrudnionego w placówce POZ lub współpracującego z placówką POZ – lekarz lub pielęgniarka.
- Placówka POZ przystępująca do naboru deklaruje, że koszt świadczenia lekarza w placówce POZ (za jedną konsultację w pakcie podstawowym) nie przekroczy 48,00 zł brutto oraz 108 zł brutto (za jedną konsultację
w pakiecie rozszerzony). - Kryteria będą oceniane przez Zamawiającego na zasadzie podpisanego oświadczenia będącego częścią treści Załącznika 1.
- Nabór ofert trwa do ogłoszenia przez Zamawiającego zakończenia naboru.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia negocjacji z placówkami POZ przed podpisaniem umowy.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym jego etapie.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakończenia naboru na każdym jego etapie, w szczególności
z powodu wyczerpania puli dostępnych miejsc. - Zamawiający o wynikach naboru powiadomi wszystkie placówki POZ, które złożyły ofertę oraz zamieści stosowną informację na stronie internetowej Zamawiającego.
- Placówki, które nie zostaną wybrane do współpracy w ramach Projektu, zostaną wpisane na listę rezerwową,
z możliwością późniejszego włączenia do realizacji Projektu, o czym poinformowane zostaną drogą mailową.
Do Ogłoszenia dołączono:
Załącznik Nr 1 - Formularz Oferty wraz z oświadczeniem o spełnieniu kryteriów udziału
Załącznik Nr 2 - Szczegółowy Opis Przedmiotu Naboru,
Załącznik Nr 3 - Wzór Umowy o Współpracy.
Uzupełniajacy nabor placówek POZ PCHNM
Pobierz
Załącznik 1 Formularz oferty Pobierz
Załącznik 2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia PCHNM Pobierz
Zał 3 Wzór umowy PCHNM Pobierz
2 Deklaracja uczestnictwa Pobierz
3 Ankieta oceniająca wiedzę pacjenta Pobierz
4 Ankieta satysfakcji pacjenta Pobierz
5 Ankieta satysfakcji personelu medycznego Pobierz
6 Oświadczenie uczestnika projektu RODO Pobierz
7 Oświadczenie potwierdzające skorzystanie ze świadczenia Pobierz
8 Oświadczenie lekarza POZ i pacjeta Pobierz
9 Upoważanienie do przetwarzania danych osobowych Pobierz