Oddziały kliniczne
Jednostki
- Jednostki
- Oddziały kliniczne
O nas
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie kontynuuje ponad stuletnią tradycję krakowskiej klinicznej psychiatrii akademickiej. Nasz obecny model leczenia wypracowany został w latach 60. przez ówczesnego kierownika Kliniki Psychiatrii prof. Antoniego Kępińskiego – jednego z najwybitniejszych polskich psychiatrów. W obszarze psychiatrii dzieci i młodzieży model opieki opracowany został przez prof. Marię Orwid i rozwinięty przez prof. Jacka Bombę.
Cały czas udoskonalamy naszą ofertę uruchamiając nowe programy lecznicze i modyfikując już działające, a diagnoza i leczenie prowadzone jest w oparciu o najnowszą współczesną wiedzę medyczną, realizowanych jest też kilka unikatowych w skali kraju programów leczniczych. Oddział stanowi bazę kliniczną Katedry Psychiatrii UJ CM – wiodącego ośrodka naukowego w psychiatrii ogólnej, zaburzeń afektywnych, psychiatrii środowiskowej i psychoterapii dorosłych oraz dzieci i młodzieży.
Jednostka położona jest w centrum miasta, w dawnej dzielnicy Śródmieście, przy ulicy Kopernika 21a oraz Śniadeckich 10; w jej skład wchodzą również dwa istniejące od ponad 30 lat oddziały dzienne – obecnie zlokalizowane przy ulicy Olszańskiej 5.
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w związku z przystąpieniem do realizacji programu pilotażowego z dniem 1 października 2018 roku rozpoczął realizację świadczeń pomocy psychiatrycznej w ramach Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego im. Antoniego Kępińskiego (UCZP) na obszarze dawnej dzielnicy Śródmieście, tj. Dzielnicy I-Stare Miasto, Dzielnicy II-Grzegórzki, Dzielnicy III- Prądnik Czerwony.
Od października 2018 wszystkie osoby z kryzysami i problemami psychicznymi mieszkające w rejonie dawnej Dzielnicy Kraków-Śródmieście mogą się leczyć w ramach utworzonego przez Szpital Uniwersytecki Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego.
Szpital Uniwersytecki w Krakowie zapewni pacjentom z rejonu działania pilotażu niezwłoczny, bezpłatny dostęp do pomocy psychiatrycznej.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług,
dr hab. n. med. Maciej Pilecki
Działalność
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży
Informacja o oferowanej pomocy dla pacjentów dorosłych
(w godzinach od 7.30 do 18.00)
tel.: 12 424 87 23 lub 12 424 87 57
Informacja o oferowanej pomocy dla dzieci i młodzieży
(w godzinach od 7.30 do 15.00)
tel.: 12 424 89 33
1. Przyjęcie do Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego
strona internetowa UCZP: https://uczp-krakow.pl/
2. Przyjęcie do programów specjalistycznych dla dorosłych:
- Oddział Dzienny Psychoterapii i Rehabilitacji Psychoz - 12 429 42 97, 12 421 51 17, ul. Olszańska 5
- Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dorosłych - tel. 12 424 87 43, ul. Śniadeckich 3
- Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień - rejestracja na konsultację wstępną do oddziału tel. 12 424 87 23, ul. Śniadeckich 10
- Poradnia Psychologiczna - tel. 12 424 87 23, 12 424 88 13, ul. Kopernika 21 a
3. Przyjęcie do programów specjalistycznych dla dzieci i młodzieży
- Poradnia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - tel. 12 424 89 33, 12 424 87 42, 12 424 87 12, ul. Śniadeckich 10
- Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - tel. 12 424 87 41, ul. Kopernika 21 a
- Oddział Dzienny Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży - tel. 12 424 88 87, ul. Śniadeckich 10
Dokumenty wymagane przy przyjęciu do poradni specjalistycznych:
- Dowód osobisty
- Legitymacja szkolna (dotyczy Poradni Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Poradni Uzależnień od Substancji Psychoaktywnych dla Dzieci i Młodzieży)
Dokumenty wymagane przy przyjęciu do oddziałów dziennych i stacjonarnych Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży:
- Dowód osobisty
- Legitymacja szkolna (dotyczy pacjentów przyjmowanych do Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, którzy nie ukończyli 18 lat)
- Skierowanie do szpitala wystawione przez lekarza psychiatrę.
W dniu przyjęcia Pacjent winien zgłosić się do godz. 12:00 w Sekretariacie Ruchu Chorych Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży, pokój nr 3 w budynku przy ul. Kopernika 21a (suteryna), w celu dokonania formalności związanych z przyjęciem na oddział. Następnie zostaje zaprowadzony/a na odpowiedni oddział.
Usługi medyczne
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży
Programy dla dorosłych:
Poradnie
- Poradnia Psychiatrii Dorosłych
- Poradnia Psychologiczna
- Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dorosłych
Oddziały Dzienne
- Oddział Dzienny Psychoterapii i Rehabilitacji Psychiatrycznej
- Oddział Dzienny Psychogeriatryczny
- Oddział Dzienny Zaburzeń Emocji i Nastroju
- Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień
Oddział Psychiatrii Dorosłych
- Odcinek A
- Odcinek B
- Odcinek C
Zespół Leczenia Środowiskowego
- Punkt Zgłoszeniowo- Koordynacyjny Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego
- Więcej informacji: uczp-krakow.pl
Programy dla dzieci i młodzieży:
Poradnie
- Poradnia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
- Poradnia Uzależnień od substancji psychoaktywnych dla Dzieci i Młodzieży
- Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży- I poziom referencyjny
Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Oddział Dzienny Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Programy specjalistyczne Psychiatria Dorosłych
PSYCHIATRIA DOROSŁYCH
PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ DLA DOROSŁYCH
Koordynator poradni: mgr Jolanta Ryniak – specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizor i specjalista psychoterapii uzależnień, trener PTP.
Program terapeutyczny skierowany jest do osób uzależnionych oraz szkodliwe używających alkoholu i inny substancji psychoaktywnych, chcących zaprzestać lub ograniczyć używanie substancji psychoaktywnych oraz są zmotywowani do podjęcia pracy nad problematyką psychologiczną związaną z uzależnieniem. Realizowany jest w formie psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz leczenia psychiatrycznego.
Działanie w ramach Kliniki Psychiatrii Dorosłych umożliwiają szczególnie objęcie pomocą terapeutyczną osoby ze współwystępującymi zaburzeniami psychicznymi i zachowania.Z pomocy terapeutycznej skorzystać mogą również członkowie rodzin osób uzależnionych.
W poradni prowadzone są zintegrowane oddziaływania terapeutyczne bazujące na uznanych podejściach i szkołach psychoterapii w zakresie problematyki uzależnień. Terapia poprzedzona jest dokładną diagnozą nozologiczną, oceną stanu zdrowia psychicznego i fizycznego wraz z ewentualnym zaleceniem farmakoterapii, diagnozą kliniczną w kierunku współwystępujących chorób i zaburzeń, zwłaszcza zaburzeń osobowości, a także zasobów pacjenta w kierunku możliwości zmiany sposobu funkcjonowania oraz diagnozą problemową. Poradnia zapewnia całościowe i równoległe leczenie uzależnienia i zaburzeń współistniejących pacjenta.
Program kierowany jest do dorosłych osób uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz członków ich rodzin. Osoba zgłaszająca się musi mieć adres zameldowania w Krakowie. Świadczenia są realizowane w ramach umowy z umowy z Urzędem Miasta Krakowa.
Program jest realizowany w oparciu o konsultacje lekarskie, porady terapeutyczne, psychoterapia indywidualna, psychoterapia grupowa, terapia rodzin lub terapia par, psychoedukacja.
Przyjęcie do Poradni i umówienie konsultacji do specjalisty psychoterapii uzależnień lub psychologa odbywa się po uprzednim zgłoszeniu i zarejestrowaniu w poradni. Rejestracja telefoniczna pod numerem 12 424 87 43 lub osobiście w Poradni przy ul. Śniadeckich 3. W przypadku braku miejsc pacjent jest wpisywany do kolejki osób oczekujących.
ODDZIAŁ DZIENNY LECZENIA UZALEŻNIEŃ
Oferowane na tym oddziale leczenie ma na celu diagnostykę problemów związanych z uzależnieniem oraz wypracowanie indywidualnych rozwiązań tych problemów, a także poprawę ogólnego funkcjonowania społecznego i psychicznego pacjenta. Głównymi obszarami pracy w Oddziale są: utrzymywanie abstynencji, a w przypadku znacznych trudności z utrzymaniem jej – ograniczenie zachowań nałogowych i wynikających z tego problemów dla pacjenta.
Minimalny czas leczenia to okres 8 tygodni (z możliwością przedłużenia pobytu). Zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00.
Oferta Oddziału Dziennego Leczenia uzależnień skierowana jest do osób w wieku od 18 roku życia szkodliwie używających lub uzależnionych od substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków) bądź z rozpoznaniem uzależnienia behawioralnego (hazard, uzależnienie od komputera, zachowań seksualnych i innych).
Ponadto oferujemy możliwość leczenia pacjentów uzależnionych z dodatkowym rozpoznaniem choroby psychicznej (z tzw. podwójną diagnozą”).
Leczenie w ramach Oddziału jest bezpłatne dla wszystkich osób. Świadczenia są realizowane w ramach umowy z NFZ.
Program leczenia obejmuje społeczność terapeutyczną, psychoterapię grupową, zajęcia arteterapeutyczne, trening samopoznania, trening umiejętności społecznych, grupę motywacyjną, zajęcia psychoedukacyjne, konsultacje lekarskie (możliwość modyfikacji farmakoterapii, wystawienia zwolnienia lekarskiego za okres pobytu).
Przyjęcie do Oddziału odbywa się w ramach 2 konsultacji: z lekarzem psychiatrą oraz terapeutą uzależnień. Konsultacje mają na celu potwierdzenie rozpoznania, oszacowanie obszarów problemowych oraz ocenę możliwości Pacjenta do podjęcia leczenia w Oddziale. Terminy konsultacji wyznaczane są telefonicznie pod nr. 012 422 56 74.
PORADNIA PSYCHOLOGICZNA
Kierownik: dr Katarzyna Cyranka – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
Oferta skierowana jest do pacjentów poszukujących pomocy psychologicznej w związku z doświadczanymi trudnościami i problemami psychicznymi. W ramach poradni prowadzona jest diagnostyka psychologiczna. W poradni psychologicznej mogą uzyskać pomoc osoby dorosłe, wymagające diagnostyki psychologicznej oraz osoby doświadczające trudności związanych ze zdrowiem psychicznym.
W ramach programu realizujemy indywidualne konsultacje psychologiczne, diagnostyka psychologiczną, psychoterapia indywidualną, psychoedukację.
Usługi są realizowane w ramach umowy z NFZ.
Warunkiem przyjęcia jest zgłoszenie się pod numer telefonu 0 12 424 87 23 i umówienie się na konsultację lekarską. Lekarz psychiatra wystawia skierowanie na podstawie którego będą mogły odbywać się konsultacje psychologiczne oraz psychologiczne badania diagnostyczne.
Programy specjalistyczne Psychiatria Dzieci i Młodzieży
PORADNIA PSYCHIATRII DZIECI I MŁODZIEŻY- II poziom referencyjny
Koordynator poradni: lek. Bartłomiej Taurogiński- specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
Poradnia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oferuje pomoc psychiatryczną, diagnostykę i pomoc psychologiczną osobom przed ukończeniem 18. roku życia. W poradni pomoc mogą uzyskać dzieci i młodzież, które mierzą się z obniżonym nastrojem, lękiem i trudnościami emocjonalnymi, osoby z zaburzeniami odżywiania, w tym anoreksją psychiczną oraz bulimią, z zaburzeniami zachowania i trudnościami szkolnymi, z zaburzeniami psychotycznymi, a także innymi problemami natury psychologicznej mieszczącymi się w spektrum zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego.
PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ OD ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Koordynator poradni: mgr Jolanta Ryniak – specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizor i specjalista psychoterapii uzależnień, trener PTP.
Program terapeutyczny skierowany jest do dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniami oraz uzależnionych od alkoholu, tradycyjnych i nowych substancji psychoaktywnych oraz członków ich rodzin. Drugą grupą odbiorców są osoby w okresie dojrzewania prezentujące zaburzenia kontroli impulsów i popędów skutkujące uzależnieniami psychicznymi tzw. uzależnieniami behawioralnymi (niechemicznymi) oraz ich rodziny. Trzecią grupą odbiorców są dzieci i młodzież pochodząca z rodzin z problemem uzależnień oraz ich rodzice/opiekunowie.
W poradni prowadzone są zintegrowane oddziaływania terapeutyczne względem dzieci i młodzieży bazujące na uznanych podejściach i szkołach psychoterapii w zakresie problematyki uzależnień oraz psychoterapii. Terapia poprzedzona jest dokładną diagnozą nozologiczną, oceną stanu zdrowia psychicznego i fizycznego wraz z ewentualnym zaleceniem farmakoterapii, diagnozą kliniczną w kierunku współwystępujących chorób i zaburzeń, zwłaszcza zachowania i emocji, a także zasobów pacjenta i jego rodziny w kierunku możliwości zmiany sposobu funkcjonowania. Poradnia zapewnia całościowe i równoległe leczenie problemów związanych z zagrożeniem uzależnieniem u dzieci i młodzieży oraz pomocy ich rodzicom/opiekunom.
Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży współpracuje z Oddziałem Dziennym dla Dzieci i Młodzieży, Oddziałem Stacjonarnym dla Dzieci i Młodzieży, Ambulatorium Terapii Rodzin, Poradnią Leczenia Uzależnień dla dorosłych co umożliwia objęcie pomocą psychoterapeutyczną całej rodziny.
Poradnia współpracuje również z instytucjami, które prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na wczesną diagnozę osób wymagających pomocy.
OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny
Koordynator programu: dr n med. Dorota Solecka - specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowany specjalista terapii środowiskowej PTP.
Okres dzieciństwa i adolescencji to intensywny czas w życiu dziecka i jego rodziny. Istotne znaczenie dla przebiegu tego okresu mają zarówno aspekty rozwojowe, jak i czynniki środowiskowe. Program zawiera ofertę dla rodziców, którzy chcą zrozumieć prawidłowości dotyczące rozwoju swojego dziecka lub niepokoją się rozwojem dziecka lub ich zmartwieniem jest kontakt z dzieckiem. Oferta skierowana jest do osób, które chcą poprawić swoją relację z dzieckiem, potrzebują zdiagnozować i poddać oddziaływaniom terapeutycznym, psychiatrycznym, psychoterapeutycznym lub logopedycznym stwierdzone odstępstwa od rozwoju. Program jest przeznaczony dla rodziców i ich dzieci od urodzenia do ukończenia 21 roku życia.
Pomoc oferowana jest osobom, które doświadczają trudności związanych z wychowywaniem dziecka, zauważają lub zostały zdiagnozowane u dziecka problemy dotyczące zachowania, emocji, wzajemnej relacji rodzica i dziecka.
W ramach programu oferowane są następujące rodzaje spotkań:
- Diagnoza psychologiczna,
- Konsultacje psychoterapeutyczne,
- Terapia pedagogiczna,
- Terapia logopedyczna,
- Psychoterapia,
- Terapia rodzin,
- Grupy wielorodzinne,
- Wizyty środowiskowe.
Konsultacje to pierwsze spotkania (około 1-3 spotkań) z udziałem rodziców/rodzica i dziecka/nastolatka służące diagnozie i rozpoznaniu potrzeb zgłaszających się osób. Psychoterapię prowadzi psychoterapeuta, spotkania odbywają się z udziałem matki i/lub ojca oraz dziecka lub mają one formę spotkań indywidualnych z dzieckiem, a w ustalonym czasie na spotkaniu obecni są również rodzice/rodzic. Terapię pedagogiczną i zajęcia z zakresu szeroko pojętej kultury (wyjścia na Wawel, zajęcia w Muzeum Etnograficznym) prowadzą pedagodzy. Mają one formę grupowych i/lub indywidualnych spotkań.
ODZIAŁ DZIENNY PSYCHIATRII DZIECI I MŁODZIEŻY- II poziom referencyjny
Kierownik: lek. Bartłomiej Taurogiński, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
Oddział funkcjonuje od 1998 roku. Powstał w wyniku kształtowania się modelu opieki nad pacjentami w okresie rozwojowym, jako forma alternatywna do opieki stacjonarnej (całodobowej). Jest miejscem, w ramach którego młodzi pacjenci mogą jednocześnie korzystać z różnych oddziaływań terapeutycznych oraz kontynuować naukę szkolną. Zajęcia odbywają się w godzinach od 8 do 15. Głównym wskazaniem do leczenia na Oddziale Dziennym są zaburzenia zachowania i emocji w okresie dojrzewania. Na Oddział przyjmowani są pacjenci w wieku od 14 roku życia (7 klasa szkoły podstawowej) do 19 roku życia (ostatnia klasa liceum ogólnokształcącego). Leczenie w oddziale odbywa się w oparciu o psychoterapię indywidualną, psychoterapię grupowa, konsultacje rodzinne, społeczność terapeutyczną, zajęcia socjoterapeutyczne, arteterapię.
Pacjenci mają możliwość kontynuowania nauki w ramach dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej oraz przedmiotów ogólnych na poziomie liceum ogólnokształcącego w ramach Zespołu Szkół Specjalnych. Do rozpoczęcia procedury przyjęciowej wymagane jest skierowanie od lekarza specjalisty. Kwalifikacja do Oddziału odbywa się w trakcie trzech spotkań: konsultacja wstępna lekarska, konsultacja rodzinna oraz konsultacja psychoterapeutyczna. W konsultacji wstępnej bierze udział lekarz oraz psycholog. Jej celem jest określenie wskazań i przeciwwskazań do leczenia w Oddziale. Kolejnym etapem jest konsultacja rodzinna, która ma na celu rozeznanie rodzinnego kontekstu występowania trudności. Ostatnim etapem kwalifikacji jest indywidualna konsultacja psychoterapeutyczna z pacjentem, celem określenia możliwości podjęcia przez niego pracy psychoterapeutycznej.
STACJONARNY ODDZIAŁ MŁODZIEŻOWY- III poziom referencyjny
Kierownik oddziału: lek. Feliks Matusiak - specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
Zastępca Kierownika oddziału: dr n.med. Kinga Widelska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
Oddział stacjonarny dla młodzieży został utworzony w 1968 roku. Był jednym z pierwszych w Polsce oddziałów stacjonarnej opieki psychiatrycznej dedykowanych nastolatkom, uwzględniającym rozwojowy kontekst zaburzeń psychicznych. W obecnej formie jest on całodobowym, ostrym oddziałem psychiatrycznym przeznaczonym dla młodzieży w sytuacjach dużego kryzysu i stanów poważnego zagrożenia zdrowia i życia. Oddział działa w oparciu o zasady społeczności psychoterapeutycznej. Głównym wskazaniem do leczenia na Oddziale Stacjonarnym są stanu dużego kryzysu psychicznego i związane z nim zagrożenie dla zdrowia i życia, które przekracza możliwości leczenia w warunkach ambulatoryjnych. W oddziale najczęściej hospitalizowani są pacjenci po próbach samobójczych, w stanie presuicydalnym, w ostrych psychozach oraz z nasilonymi objawami zaburzeń odżywiania. Na Oddział przyjmowani są pacjenci w wieku od 14 roku życia (8 klasa szkoły podstawowej) do 17 roku życia włącznie. Leczenie w oddziale odbywa się w oparciu o całodobowa opieka lekarska i pielęgniarską, społeczność terapeutyczną, psychoterapię indywidualną, psychoterapię grupową, konsultacje rodzinne, zajęcia socjoterapeutyczne, arteterapię.
Pacjenci mają możliwość kontynuowania nauki w ramach ostatniej klasy szkoły podstawowej oraz przedmiotów ogólnych szkół ponadpodstawowych w ramach Zespołu Szkół Specjalnych nr 69.
Przyjęcia są realizowane na podstawie ważnego skierowania od lekarza psychiatry dzieci i młodzieży lub lekarza psychiatry w miarę dostępnych miejsc. Każdorazowo przyjęcie na Oddział poprzedzone jest konsultacją lekarza Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży.
Zespół
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży
Nasz personel

p.o. Kierownika Oddziału
Maciej Pilecki
dr hab. n. med.

Zastępca Kierownika Oddziału
Agata Dimter
dr n. med. Kierownik Oddziału Dziennego Psychogeriatrycznego, Kierownika UCZP

Zastępca Kierownika Oddziału Klinicznego
Marcin Siwek
dr hab. n. med. Prof. UJ Kierownik Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinka Zaburzeń Afektywnych)

Zastępca Kierownika Oddziału
Feliks Matusiak
Kierownik Oddziału Stacjonarnego Dzieci i Młodzieży

Kierownik Oddziału
Małgorzata Kowalska
Kierownik Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinek B)

Zastępca Kierownika
Krzysztof Gmurkowski
Za-ca Kierownika Oddziału Dziennego Psychoterapii i Rehabilitacji Psychoz

Kierownik
Paweł Grzegorczyk
Kierownik Zespołu Leczenia Środowiskowego

Kierownik Poradni
Andrzej Juryk
Kierownik Poradni Psychiatrii Dorosłych

Kierownik Oddziału
Aneta Kalisz
dr n. med. Kierownik Oddziału Dziennego Psychoterapii i Rehabilitacji Psychoz

Kierownik Oddziału
Weronika Rodak
Kierownik Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinek C)

Za-ca Kierownika
Katarzyna Setkowicz
Zastępca Kierownika Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Zastępca Kierownika
Michał Skalski
dr n. med. Za-ca Kierownika Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinek Zaburzeń Afektywnych)

Kierownik Oddziału
Bartłomiej Taurogiński
Kierownik Oddziału Dziennego Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży; Kierownik Poradni Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Kierownik Oddziału
Mirosława Jawor
dr n. hum. Kierownik Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju

Kierownik Oddziału
Klaudia Wojnicka - Bober
Kierownik Oddziału Dziennego Leczenia Uzależnień

Kierownik Poradni
Katarzyna Cyranka
dr hab. n. med. Kierownik Poradni Psychologicznej
Lekarze medycyny
Maciej Pilecki
dr hab. n. med.
Lekarze medycyny
Agata Dimter
dr n. med. Kierownik Oddziału Dziennego Psychogeriatrycznego, Kierownika UCZP
Marcin Siwek
dr hab. n. med. Prof. UJ Kierownik Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinka Zaburzeń Afektywnych)
Feliks Matusiak
Kierownik Oddziału Stacjonarnego Dzieci i Młodzieży
Małgorzata Kowalska
Kierownik Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinek B)
Krzysztof Bańczyk
Gabriela Barzyk
Piotr Błądziński
dr n. med.
Adrian Chrobak
dr hab. n. med.
Adam Curyło
Anna Depukat
dr n. med.
Dominika Dudek
prof.dr hab.med.
Marek Dybała
Mariusz Furgał
dr hab. n. med.
Krzysztof Gmurkowski
Za-ca Kierownika Oddziału Dziennego Psychoterapii i Rehabilitacji Psychoz
Aleksandra Gorostowicz
Bartosz Grabski
dr hab. n. med.
Paweł Grzegorczyk
Kierownik Zespołu Leczenia Środowiskowego
Andrzej Juryk
Kierownik Poradni Psychiatrii Dorosłych
Aneta Kalisz
dr n. med. Kierownik Oddziału Dziennego Psychoterapii i Rehabilitacji Psychoz
Anna Krupa
Jadwiga Melnyczuk
Renata Modrzejewska
dr hab. n. med.
Hubert Mucha
Mateusz Pliczko
Jolanta Robak
Weronika Rodak
Kierownik Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinek C)
Katarzyna Runowska
Justyna Rzeczycka
Katarzyna Setkowicz
Zastępca Kierownika Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Michał Skalski
dr n. med. Za-ca Kierownika Oddziału Psychiatrii Dorosłych (Odcinek Zaburzeń Afektywnych)
Mariusz Ślosarczyk
dr n. med.
Natalia Śmierciak
Piotr Smoleń
Robert Stopa
Dawid Storman
Krzysztof Styczeń
dr n. med.
Bartłomiej Taurogiński
Kierownik Oddziału Dziennego Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży; Kierownik Poradni Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Anna Tereszko
Katarzyna Urbanek - Matusiak
Andrzej Wasieczko
dr n. med.
Kinga Widelska
dr n. med.
Katarzyna Wierzchowska
Barbara Wojszel
Katarzyna Wrzesień
Ewa Żabińska - Rejowska
Marcin Zygmuntowicz
Lekarze rezydenci
Małgorzata Bagieńska
Maria Bańdo
Damian Baran
Katarzyna Bartlewska
Dominika Basta
Sylwia Bielak
Małgorzata Blicharska
Aleksandra Bloch
Wojciech Bochenek
Aleksandra Bolek
Patryk Borowiecki
Sara Brońska
Nina Bryniarska
Maciej Budzik
Agnieszka Cenda
Tomasz Chady
Paulina Donicz
Sebastian Dubik
Arkadiusz Dudek
Marta Dudzic
Anna Feruga
Ada Frankowska
Katarzyna Frydrych
Adrian Gerlich
Adam Goryczka
Olga Hulak
Zuzanna Idzik
Emilia Jabłońska
Katarzyna Jakubowska
Kinga Jęczmińska
dr n. med.
Adrianna Jelonek
Jagoda Jończyk
Aleksandra Jórasz
Anna Kaczmarska
Urszula Kaczmarska
Olga Kaczorowska
Maciej Kalamarz
Michał Kania
Krzysztof Kisiel
Radosław Knych
Agata Kosmal
Agata Kowalik
Katarzyna Kożuch
Iwona Kozłowska
Eve Krawczyk
Patrycja Król-Leszczyńska
Dawid Kruk
Rafał Kuta
Michał Lochert
Anna Lubnauer
Jakub Maciejewski
Hubert Marcinkowski
Mateusz Michalak
Ewa Moreń
Maria Naruszewicz
Wiktoria Nowakowska
Jakub Orzechowski
Urszula Ożóg
Marcin Pietrala
Agnieszka Popiołek
Daria Rozynek
Katarzyna Rutkowska
Justyna Rzęsa
Jagoda Salińska
Weronika Sawa
Karina Sałaputa
Adam Skibiński
Henryk Skrętny
Michał Skulik
Veronika Slabucho
Katarzyna Sobieraj
Michał Sosiński
Magdalena Sołtys
Agnieszka Spyt
Aleksandra Stępień
Patrycja Świderek
Agata Szczepanowska
Michał Szudy
Michał Słota
Sabir Talybov
Anita Tomasik
Aleksander Turek
Alina Valynets - Cyganik
Lesia Vovnianko
Maria Widomska-Piwowar
Magdalena Wojtaszek-Główka
Klaudia Wojtyłą
Yevheniia Yatsenko
Magdalena Zybała - Pawłowska
Marcelina Łazaj
Psychologowie, Psychoterapeuci i Specjaliści terapii
Mirosława Jawor
dr n. hum. Kierownik Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju
Klaudia Wojnicka - Bober
Kierownik Oddziału Dziennego Leczenia Uzależnień
Katarzyna Cyranka
dr hab. n. med. Kierownik Poradni Psychologicznej
Maciej Andrusiewicz
Psycholog
Katarzyna Augustyn
Specjalista psychoterapii uzależnień
Dominika Balachowska
Psycholog
Gabriela Bazarnik-Górecka
Psycholog
Charlotte Bisping
Psycholog
Józef Bogacz
Psycholog
Anna Bogusz-Corkill
Psycholog
Antonina Bryniarska
Psycholog
Anna Błoniarz-Kowalczyk
Psycholog
Małgorzata Chechlińska-Święch
Psycholog
Marta Cichoń-Izdebska
Psycholog
Patrycja Cygankiewicz
Psycholog
Agnieszka Czuszkiewicz
Psycholog
Karolina Dejko-Wańczyk
dr nauk o zdrowiu Psycholog
Ireneusz Dziasek
Psycholog
Róża Dzierżykray-Morawska
Psycholog
Roksana Epa
Psycholog
Katarzyna Furman
Psycholog
Ewa Gargała
Psycholog
Katarzyna Gdowska
Psycholog
Karolina Gunia
Psycholog
Jadwiga Hajost
Terapeuta zajęciowy
Wiktoria Jabłońska
Psycholog
Monika Janczura
Psycholog
Teresa Janus
Specjalista psychoterapii uzależnień
Bernadetta Janusz
dr n. hum. Psycholog
Joanna Jarosz
Psycholog
Hanna Kabaj
Psycholog
Maria Kaleńczuk
Specjalista terapii uzależnień
Magdalena Kania
Psycholog
Milena Kansy
Psycholog
Piotr Kochowicz
Psycholog
Anna Koszela - Bizoń
Specjalista terapii uzależnień
Katarzyna Krzykawska
Specjalista terapii uzależnień
Klaudiusz Kudła
Psycholog
Iwona Lempart
Terapeuta zajęciowy
Mirosława Marciak
Psycholog
Piotr Marcinkowski
Psycholog
Agata Michalec
Psycholog
Anna Pastuszak-Draxler
dr n. med. Psycholog
Magdalena Pawelec
Psycholog
Bogusława Piasecka
dr n. hum. Psycholog
Agnieszka Polańska
Psycholog
Agata Rutkowska
Specjalista terapii uzależnień
Ewelina Ryl
Specjalista terapii uzależnień
Dominika Sarna - Palacz
Psycholog
Kinga Saska-Grabowska
Psycholog
Agata Siwiec-Bek
Psycholog
Katarzyna Ślosarczyk
Psycholog
Dorota Solecka
dr n. med. Psycholog
Roman Solecki
dr n. hum. Specjalista psychoterapii uzależnień
Anna Stasik-Kozicka
Psycholog
Martyna Stolpa - Kucharczyk
Psycholog
Olga Surma-Haller
Psycholog
Izabela Szalewska
Terapeuta zajęciowy
Angelika Szczudrawa
Psycholog
Aga Szczypior-Bulanda
Psycholog
Aleksandra Tomasiewicz
Psycholog
Agnieszka Turkot
Psycholog
Paulina Turlińska
Psycholog
Anna Wasik
dr n. farm. Psycholog
Kaja Wieczorek-Socha
Psycholog
Kinga Wojda
Psycholog
Bogusława Zdebska
Specjalista psychoterapii uzależnień
Teresa Żuchowicz
Psycholog
Barbara Żurek
Psycholog
Monika Żwirska
Psycholog
Asystent Zdrowienia
Agnieszka Gazda-Grzesiak
Wiesława Romańska
Logopeda
Urszula Malina
Opiekuni i Sanitariusze Medyczni
Barbara Banduła
Sanitariusz szpitalny
Henryka Biela
Opiekun medyczny
Irena Blak
Opiekun medyczny
Artur Bogusz
Opiekun medyczny
Beata Ciesielczyk
Sanitariusz szpitalny
Katarzyna Dudek
Sanitariusz szpitalny
Stanisław Gembacz
Opiekun medyczny
Marzena Gołuszka
Opiekun medyczny
Łukasz Kania
Opiekun medyczny
Iwona Kołodziejczyk
Opiekun medyczny
Damian Kołodziejczyk
Opiekun medyczny
Andrzej Maywald
Opiekun medyczny
Dorota Mazur
Opiekun Medyczny
Martyna Miszczak
Opiekun medyczny
Jakub Polak
Opiekun medyczny
Bernarda Szafraniec
Opiekun medyczny
Karolina Zdechlik
Opiekun medyczny
Pielęgniarki i Pielęgniarze
Bogumiła Ostrowska
p.o. Pielęgniarki Oddziałowej
Anna Grolik
p.o. Pielęgniarki Oddziałowej
Aldona Kowalska
z-ca pielęgniarki oddziałowej
Halina Pławecka
p.o. Pielęgniarki Oddziałowej
Wioletta Szot
Pielęgniarka Koordynująca
Bożena Barczak
Maria Bierówka
Grażyna Bińkiewicz
Urszula Brych
Aneta Bułka
Barbara Byczek
Dorota Błaż
Ewa Całka
Urszula Cyganik
Renata Czepiel
Anna Dajtrowska-Nowak
Olena Fedorenko
Wiktoria Flis
Renata Galska
Aneta Gaweł
Elżbieta Gister
Barbara Gluzicka
Barbara Grudzień
Agata Jurczyk
Anna Kaczmarczyk
Anna Kossakowska
Bogusława Kołodziejczyk-Pyka
Renata Kurowska
Jolanta Kuwik
Anna Kwiatek
Monika Kwiecień
Beata Leszkiewicz
Olha Ludanova
Natalia Madej
Urszula Maj
Iwona Malczyk
Kamila Marchewka
Joanna Marzęda
Elżbieta Michalik
Szymon Nowak
Katarzyna Okraska-Ciask
Aneta Owczarczyk
Dorota Pabian
Justyna Palkij - Borowska
Elżbieta Paryła
Izabela Patorska
Anna Payerhin
Ewa Pieszczek-Orczyk
Jolanta Romaniszyn
Barbara Romańska
Agnieszka Rosa
Anna Rożek
Wioleta Sendorek
Daria Siedlarz
Iwona Skrzypek
Adam Ślizowski
Anna Soczewica
Agnieszka Soczówka
Agnieszka Solarz
Anna Surdziel
Beata Świt
Katarzyna Szawłoga
Ewa Szewczyk-Wągiel
Maria Szymaczek
Elżbieta Szymaszek
Małgorzata Trojan
Katarzyna Uberna
Katarzyna Węc
Marta Węgrzyn-Fudali
Katarzyna Zelek
Anna Zięba
Anna Zielińska
Pracownicy socjalny
Bernadeta Karolczyk
Sylwia Leśniak
Salowy
Vladyslav Sevriukov
Administracja
Jolanta Batko
Starszy statystyk medyczny
Izabela Janeczek-Siejka
Sekretariat Oddziału
Monika Karbowniczek
Rejestratorka medyczna
Jadwiga Kołodziej
Statystyk medyczny
Anna Marzec
Rejestratorka medyczna
Anita Orzechowska-Hołoweńko
Sekretariat Oddziału
Monika Ostrowska-Olejnik
Rejestratorka medyczna
Alicja Pyszczek
Starszy statystyk medyczny
Magdalena Rymarczyk
Rejestratorka medyczna
Ewa Sawa
Starsza rejestratorka medyczna
Anna Szostak
Sekretariat Oddziału
Aneta Szymula-Gazeł
Rejestratorka medyczna
Katarzyna Wilk
Sekretariat Oddziału
Dominika Zarzyczna
Rejestratorka medyczna
Danuta Łysienko
Starszy statystyk medyczny
Kontakt
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży
Informacja o oferowanej pomocy dla pacjentów dorosłych
(w godzinach od 7.30 do 18.00)
tel.: 12 424 87 23 lub 12 424 87 57
Informacja o oferowanej pomocy dla dzieci i młodzieży
(w godzinach od 7.30 do 15.00)
tel.: 12 424 89 33
Osoby posiadające skierowanie do hospitalizacji psychiatrycznej proszone są o bezpośredni kontakt z osobami kierującymi oddziałami.
Programy dla dorosłych
Poradnie specjalistyczne (kontakt w godzinach od 7.30 do 15.00)
- Poradnia Psychiatrii Dorosłych - tel. 12 424 87 23
- Poradnia Psychologiczna - tel. 12 424 87 23
- Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dorosłych - tel. 12 424 89 33
Oddziały Dzienne (kontakt w godzinach od 8.00 do 14.30)
- Oddział Dzienny Leczenia Psychoz - tel. 12 421 51 17
- Oddział Rehabilitacji Psychiatrycznej - tel. 12 429 42 97
- Oddział Dzienny Psychogeriatryczny - tel. 12 424 88 86
- Oddział Dzienny Zaburzeń Emocji i Nastroju - tel. 12 424 88 14
-
Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień - tel. 12 424 88 13
Oddział Psychiatrii Dorosłych
- Odcinek A (Afektywny)
- Dyżurka lekarska - nr tel.: 12 424 81 76
- Dyżurka pielęgniarska - nr tel.: 12 424 87 19
- Odcinek B (Geriatryczny)
- Dyżurka lekarska - nr tel.: 12 424 87 35
- Dyżurka pielęgniarska - nr tel.: 12 424 87 20
- Odcinek C (Zaburzeń psychotycznych)
- Dyżurka lekarska - nr tel.: 12 424 87 21
- Dyżurka pielęgniarska - nr tel.: 12 424 87 31
Zespół Leczenia Środowiskowego
- nr tel. 600 081 447 lub 12 424 87 23
- ul. Śniadeckich 10
Punkt Zgłoszeniowo- Koordynacyjny Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego
- tel. 600 081 447
- tel. 12 424 87 57
- Więcej informacji: uczp-krakow.pl
Programy dla dzieci i młodzieży
Poradnie specjalistyczne (kontakt w godzinach od 7.30 do 15.00)
- Poradnia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - tel. 12 424 89 33, ul. Śniadeckich 10
- Poradnia Uzależnień od substancji psychoaktywnych dla Dzieci i Młodzieży - tel. 12 424 89 33, ul. Śniadeckich 10
- Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży - I poziom referencyjny tel. 12 424 89 33, ul. Śniadeckich 10
Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
- Dyżurka lekarska - nr tel. 12 424 87 42
- Dyżurka pielęgniarska - nr tel. 12 424 87 41
Oddział Dzienny Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
- ul. Śniadeckich 10
- nr tel.: 12 424 88 87
Sekretariat Kierownika Oddziału Klinicznego (kontakt w godzinach od 7.30 do 15.00)
- Sekretariat Psychiatrii Dorosłych
- nr tel. 12 424 87 44 i 12 424 87 06
- nr fax 12 424 87 45
Sekretariat Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
- nr tel. 12 424 87 44
- nr fax 12 424 87 44
Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży

Maciej Pilecki dr hab. n. med.
Oddział kliniczny
Kopernika 21 a
12 424 87 06 (Sekretariat Psychiatrii Dorosłych)
12 424 87 44 (Sekretariat Psychiatrii Dzieci i Młodzieży)
Rejestracja
12 424 89 33 (Poradnia Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży)
Nowa Siedziba SU Kraków - Prokocim
Jakubowskiego 2, 30-688 Kraków
Dotychczasowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego
ul. Kopernika 36, 31-501 Kraków