Powikłania w chirurgii poonkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi - warsztaty w Breast Unit
To prawdziwy zaszczyt mieć w zespole specjalistów, do których na warsztaty przyjeżdżają lekarze z całej Polski. Tak jest w przypadku wykładów i operacji pokazowych, które organizuje i prowadzi dr hab. Diana Hodorowicz-Zaniewska, kierownik Poradni Chorób Piersi Breast Unit i zastępca kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej. Ostatnie odbyły się w ubiegłym tygodniu i zgromadziły dwudziestu specjalistów z ośrodków m.in. z Warszawy, Szczecina, Gdańska, Lublina, a nawet z rodzimego Krakowa.
Warsztaty chirurgii piersi tym razem dotyczyły powikłań w chirurgii poonkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi. Zoperowane Pacjentki były w wieku od czterdziestu do sześćdziesięciu kilku lat.
- Takie warsztaty są zawsze okazją do wymiany doświadczeń - do tego żeby podpatrzeć jak ktoś inny operuje, a nawet jakiego sprzętu używa. Myślę, że korzyści są obopólne, bo i my – ja i mój zespół - musimy wznieść się na wyżyny naszych umiejętności, a równocześnie inni mogą skorzystać z naszej wiedzy i przygotowania. To co również pokazują te dwudniowe warsztaty, to to, że nawet fantastycznie zaplanowany zabieg w sytuacji pacjentów trudnych, powikłanych, często nawet skrajnie, zawsze może ulec modyfikacji w trakcie. Trzeba być na to gotowym i umieć znaleźć rozwiązanie – komentuje dr hab. Diana Hodorowicz-Zaniewska.
Zadowoleni uczestnicy szkolenia już teraz poprosili o kolejną edycję. Wybrali nawet jej temat: zabiegi symetryzujące oraz zaawansowana onkoplastyka. Będzie nam niezmiernie miło gościć ich ponownie.