Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych

Rejestracja: 12 424-88-45

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie jest pełnoprofilową jednostką internistyczną ze szczególnym uwzględnieniem chorób wieku podeszłego. Stanowi tym samym jeden z nielicznych, a jednocześnie największy ośrodek geriatryczny w Polsce.

W ramach Oddziału Klinicznego funkcjonują: Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii, Oddział Toksykologii, Oddział Geriatrii, Oddział Reumatologii, Oddział Medycyny Paliatywnej. W sumie jednostka dysponuje około 100 łóżkami dla pacjentów. Każda sala chorych wyposażona jest w łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Główne kierunki działalności leczniczej Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych koncentrują się wokół diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca, schorzeń typowych dla wieku podeszłego (demencja, upadki), chorób o podłożu reumatologicznych i niedoborów odpornościowych.  W oddziale są również hospitalizowani pacjenci z ostrymi zatruciami z regionu Polski Południowej.

W obszarze  zainteresowań oddziału znajdują się także  diagnostyka i leczenie bólu przewlekłego oraz  problematyka opieki paliatywnej. Jednostka monitoruje również jakość podstawowej opieki zdrowotnej i standardy postępowania lekarzy rodzinnych.

1 marca 2012 roku uruchomiony został Ośrodek Chorób Rzadkich, gdzie Pacjenci diagnozowani są przez specjalistów z kilku różnych dziedzin medycznych, a następnie, w razie wykrycia rzadkiego schorzenia, kierowani na specjalistyczne leczenie do poszczególnych jednostek Szpitala Uniwersyteckiego.

W Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych działa również Poradnia Alergologiczna, stanowiąca modelowy ośrodek interdyscyplinarnej alergologii klinicznej, posiadający akredytację do prowadzenia specjalizacji z alergologii. Jednostka zapewnia profesjonalną obsługę pacjentów od pediatrii do geriatrii.

Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych jest pełnoprofilową jednostką internistyczną przyjmującą większość pacjentów kierowanych ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wymagających hospitalizacji w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych.

DECODECODECO

 


DECO